Antalya 'da emekli taksiciye 238 bin TL'lik imza tuzağı

Antalya ’da emekli taksiciye 238 bin TL'lik imza tuzağı, Gündem Haberleri.

Antalya 'da emekli taksiciye 238 bin TL'lik imza tuzağı
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 11:30
Antalya ’da emekli taksiciye 238 bin TL'lik imza tuzağı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Evli ve 4 çocuk babası Mustafa Turgut, geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda trafik cezasının olup olmadığına görmek için e-Devlet üzerinden inceleme yaptı. Turgut, adına icra takibi başlatıldığını ve bütün mülk varlıklarına el konulduğunu öğrendi. Avukatı aracılığıyla konuyu araştıran Mustafa Turgut, itiraz hakkını ise eline ulaşmayan tebligatlar sebebiyle yapamadı. Turgut, araştırmasında tanımadığı S.A. isimli işi tarafından adına bağ düzenlenerek elden 238 bin TL borç almış gibi gösterilerek hakkında icra takibi başlatıldığını öğrendi. 11 aydır atmadığı imza ve almadığı parayı gösterilmek için hukuk mücadelesi veren Turgut, adaletin yerini bulmasını istedi. Bütün mülk varlıklarını kaybetmeyle karşı karşıya olan Mustafa Turgut, evini geçindirebilmek için bir başka taksi durağında şoför olarak çalışıyor.

"Paraya ihtiyacım olsa kooperatifim var"

Emekli taksici Mustafa Turgut, geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda aracının üzerine bir trafik cezası olup olmadığına bakmak için girdiği e-devlet uygulamasında adına düzenlenen bir hacizle aleyhinde karşıya kaldığını hatırlattı.

Bu haczin nasıl olduğunu öğrenmek için avukatı aracılığıyla adliyeye geldiğini dile getiren Turgut, “İtirazımızı yapacaktık ama bu zaman dolmuş. Peşinde savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bana haciz gönderen şahsı uzakta yakından tanımıyorum, 10 yıldır benzer telefon hattımı kullanıyorum. Bu şahısla bir bağım değil. 6 ay önce kredi çekip, 3 yıl her tarafında aracımı satamamam çünkü ben ÖTV indiriminden vasıta aldım. Ama bu şahsın iddiasına kadar vasıta değişikliği için ben ondan para istemişim. O kişiyi ne gördüm ne biliyorum, nede telefon görüşmem var. Herhangi bir bağlantım yoktur” diye konuştu.

"Hiçbir yere imza atmadım"

Başına gelen olay hakkında bilgiler veren Turgut, “ A4 kağıdına senettir diye yazılmış. Kimlik numaramı yazmışlar, bana bir iş icabı para lüzumlu olmuş, S.A. ismindeki kişiden elden nakit para almışım bir sene daha sonra ödeyeceğim diye. Ben bu şahsı tanımıyorum. Paraya ihtiyacım olursa bankadan, kooperatiflerim var. Şahıstan para alma gibi bir durumum olmaz. Geçmişe dönük tarama yapıyorum, hiçbir yere imza atmadım. Bütün mülk varlıklarıma haciz geldi. Ticari aracıma, daireme, dükkanıma satılamaz tedbiri konuldu. 8 aydır da ticari taksim ast çalışamıyorum. Mağdur oldum. Sorunumun çözülmesi için takviye bekliyorum” dedi.

"Şahsı tanımıyorum"

E-Devlet'e bakmasa adına gelen bu hacizden haberi olmayacağına vurgu yapan Mustafa Turgut, “ Bir gün yolcum ile sırası gelmişken aracıma el konulurdu. Farkında Olan değilim hiçbir şeyim, trafik cezam var mı diye baktım bu olayla karşılaştım. İtiraz ettik fakat tebligattaki itiraz süresini kaçırmışız. Tebligattan haberim yok. Benim kimseye borcum yok, elden peşin para parada almadım. Bunu bahis eden şahsı da tanımıyorum. Bu olaydan daha sonra asap ve gerginlik nedeniyle aşırı bir kilo verdim. Aracım var çalışamıyorum. Bu borcu kabul etmiyorum” dedi.

"Patrondu işçi oldu"

Turgut, bir yıldır büyük bir şokun içinde olduğunu belirterek adaletin yerini bulmasını istedi. Kendi ticari taksisini çalıştıramadığını belirten Turgut, başka bir durakta şoförlük yaptığını sözlerine ekledi.

"Soruşturma devam ediyor"

Mustafa Turgut'un avukatı Yusuf Karaşahin, müvekkilinin olayı e-devlet üzerinden öğrendiğini hatırlatarak, “ Dosyayı inceledik, tebligat almadığını tespit ettik. Dosyaya bakıldığı süre ise tebligatın yapıldığını itiraz sürelerinin geçmiş olduğunu gördük. Bununla ilgili kaçak tebligat yapılığı için dava açtık. Hemencecik gerisinde dolandırıcılıkla ilgili kabahat duyurusunda bulunduk. Müvekkilim evraktaki imzayı kendisinin atmadığını ve karşı taraftaki şahsı da tanımıyor. Borcumuzun olmadığına dair menfi tespit davası açtık. Süreç devam ediyor lakin müvekkilim önemli oranda mağdur oldu” ifadelerine yer verdi.

Antalya ’da emekli taksiciye 238 bin TL'lik imza tuzağı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum