evde masajmasaj istanbul

Antalya'da alevlerin üzerilerine geldiği ekiplerin zor anları

Antalya'da alevlerin üzerilerine geldiği ekiplerin zor anları, Konyaltı ile Kemer ilçesi aralarında yer alan Üçoluk Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde etkili olan kaslı yağış sonrası şimşek düştü.

Antalya'da alevlerin üzerilerine geldiği ekiplerin zor anları
Editör: 15Haber
13 Ekim 2021 - 18:54
Antalya'da alevlerin üzerilerine geldiği ekiplerin zor anları,

Konyaltı ile Kemer ilçesi aralarında yer alan Üçoluk Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde etkili olan kaslı yağış sonrası şimşek düştü. Yıldırımla birlikte meydana çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Ekipler sabah saatlerine kadar yangına karadan müdahale etti.

Havanın aydınlanmasıyla birlikte bölgeye 8 helikopter, 1 uçak, 1 yönetimsel helikopter sevk edildi. Kara ekipleri ise sarp araziye 3 ayrı noktadan takriben 2 kilometreye yakın çektikleri hortumlarla yangına müdahale etti. Yoğun müdahale sonucu yangın saat 13.00 esnasında teftiş altına alındı ve soğutma çalışmasına başlandı. Ekiplerin vaktinde müdahalesi yangının sedir ağaçlarıyla buruşuk bölgeye sıçramasını önledi. Yangında, takriben 9 hektara yakın alanın zarar gördüğü öğrenildi. Bölgede halen çok sayıda arazöz, tanker ve 2 helikopter soğutma çalışmasına yoğun şekilde devam ediyor.

"Drone ile görüntülendi"
öte yandan yanan bölge ve helikopterlerin soğutma çalışması havadan drone ile görüntülendi.

Keza dün gece yanan bölge ve alevlerin ekiplerin üstüne gelmesi ve çalışanların uzaklaştığı anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

"Korktuk"
Semt sakinlerinden Metin Erkal, ”Dün akşam saatlerinde yangın başladı. Biz yangın var diye uyuyamadık. Gece gelenleri de ağırladık. Sabah yangın yerine çıktık. Hemen alan normale dönmüş. Yangın bize baya bir yakın . Korktuk bağlı ki. Yangın söndürüldü rahatız” diye konuştu.

İsa Akar - Akif Yılmaz

Antalya'da alevlerin üzerilerine geldiği ekiplerin zor anları, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum