Ankara Valisi Şahin 'den Keçiören 'de bir binada meydana gelen patlamayla ilgili açıklama

Ankara Valisi Şahin ’den Keçiören ’de bir binada meydana gelen patlamayla ilgili açıklama, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara'nın Keçiören ilçesinin Kızlarpınarı Caddesi'ndeki 114 numaralı binada meydana gelen patlama sonucu yaralanan 6 kişiden bir baba ve çocuğunun hayatını k.

Ankara Valisi Şahin 'den Keçiören 'de bir binada meydana gelen patlamayla ilgili açıklama
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 08:54
Ankara Valisi Şahin ’den Keçiören ’de bir binada meydana gelen patlamayla ilgili açıklama,

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara'nın Keçiören ilçesinin Kızlarpınarı Caddesi'ndeki 114 numaralı binada meydana gelen patlama sonucu yaralanan 6 kişiden bir baba ve çocuğunun hayatını kaybettiğini açıkladı.

Binada meydana gelen patlama sonrası oluşan göçük nedeniyle 6 kişinin yaralandığını dile getirdi. Vali Şahin ekiplerin yıkıntıilginç altında arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Binada iki Türk vatandaşı, Iraklı Türkmen aile ile bundan başka Afgan ailenin yaşadığını ifade eden Vali Şahin, “Ümidimiz yıkıntıilginç altında kimsenin olmadığı şeklinde ama gerçi bütün ihtimalleri değerlendirerek arkadaşlarımız incelemelerini devam ettiriyorlar. Yaralılarımızdan maalesef Iraklı Türkmen ailede babayla minik çocuğunun ölüm ettiği bilgisi geldi. şu anda 4 yaralımız, 2 vefatımız var maalesef” şeklinde konuştu.

Afgan ailenin bir başka komşusuna misafirliğe gittiği için patlama esnasında evde olmadıklarını söyleyen Şahin, “Binada toplamda 11 daire var. Bu dairelerin bir kısmı anlamsız, bir kısmında ikamet ediliyor. Tekrar belediye başkanımızın da söylediği gibi bu alan şehirsel dönüşüme tabi tutulabilir bölge ama maalesef kentsel dönüşümle ilgili incelemeler bir sivil toplum kuruluşumuz göre mahkemeye götürüldüğü için çalışmaları durdurulan bir bölge. Belediyemiz yeniden hukuki mücadelesini devam ettiriyor, inşallah buralarda en kısa zamanda şehirsel değişim sağlanarak vatandaşlarımızın daha güvenli binalarda oturması temin edilecek” dedi.

Patlama yaşanan binanın ruhsatlı, iskanı olan bir bina olduğunu söyleyen Şahin,” Yapı, eski yönetmelik hükümleri doğrultusunda yapıldığı için kentsel dönüşüme tabi olan alanlardan biri. Binada hem doğal gaz sistemi var ayrıca de LPG kullanılıyor. Hangisinden kaynaklandığı ama teknik incelemeden daha sonra anlaşılacak” diye konuştu.
 

Musa Erdoğan - Mehmet Kalay - Hidayet Türkyılmaz

Ankara Valisi Şahin ’den Keçiören ’de bir binada meydana gelen patlamayla ilgili açıklama, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum