Ankara merkezli 12 ilde FETÖ operasyonu

Ankara merkezli 12 ilde FETÖ operasyonu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu ’nca yürütülen soruşturma zarfında yapılan HTS analiz çalışmalarında şüphelilerin, iddiaya göre üstteki düzey örgüt mensupları ve bağlı oldukları mahrem imamlarla.

Ankara merkezli 12 ilde FETÖ operasyonu
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 09:15
Ankara merkezli 12 ilde FETÖ operasyonu,

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu ’nca yürütülen soruşturma zarfında yapılan HTS analiz çalışmalarında şüphelilerin, iddiaya göre üstteki düzey örgüt mensupları ve bağlı oldukları mahrem imamlarla çok sayıda irtibat kurduğu saptandı.

Haklarında örgüt üyesi olduklarına dair ifade ve teşhis tutanağı yer alan şüphelilerin, örgütsel kodlamaları ile örgüte yüksek derecede yan oldukları belirlendi.

Silahlı terör örgütünün Emniyet mahrem yapılanması içerisinde yer aldıkları saptama edilen, tamamı daha önce halk görevinden çıkarılmış ve rütbeleri sökülmüş 1 ’inci sınıf emniyet müdürü 19 değişken için nezaret kararı verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelilere karşın 12 ilde işlem başlattı. (DHA)

Ankara merkezli 12 ilde FETÖ operasyonu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum