Ankara merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu

Ankara merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu, Gündem Haberleri.

Ankara merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 10:30
Ankara merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün millet mahrem yapılanmasına karşın yürütülen soruşturma çerçevesinde; 29 şüpheli hakkında, Ankara merkezli 10 ilde, aynı zamanlı işlem yapılması ve nezaret kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün ulus mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde; örgüt mahrem imamlarıyla operasyonel GSM hat irtibatı olan ve haklarında örgüt üyelik ve iltisaklarını gösteren şahit beyanı, ifade, ankesör/ardışık/ devirli arama, bylock yazışmaları gibi farklı alanlara yönlendirilmiş deliller elde edilen 15 ’i görevde, 14 ’ü ihraç elde etmek üzere toplam 29 şüpheli hakkında, Ankara merkezli 10 ilde, 24.06.2022 tarihinden itibaren aynı zamanlı operasyon yapılması ve gözaltı kararı verildi.

Şüphelilerin yakalanmasına ve Cumhuriyet Başsavcılığına sevklerine yönelik işlemlere Ankara İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Uğraş Şube Müdürlüğü ekiplerince devam edildiği bildirildi. (İHA)

Ankara merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Ankara merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum