Ankara'da, FETÖ/PDY'nin üniversite yapılanmasına operasyon: 11 gözaltı

Ankara'da, FETÖ/PDY'nin üniversite yapılanmasına operasyon: 11 gözaltı, Gündem Haberleri.

Ankara'da, FETÖ/PDY'nin üniversite yapılanmasına operasyon: 11 gözaltı
Editör: 15Haber
02 Temmuz 2022 - 16:19
Ankara'da, FETÖ/PDY'nin üniversite yapılanmasına operasyon: 11 gözaltı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY ’nin güncel Ankara yapılanmasına karşın yürütülen çalışmada, örgütün, kaçak üyeleriyle yeniden yapılanarak toparlanma arayışında olduğu, üniversitelerde örgüte eleman kazanımı için finansörler vasıtasıyla öğrenci evleri kurulduğu ve mahremiyet içerisinde faaliyetlerini devam ettirmeye çalıştığı bilgisine ulaşıldı. Aktüel örgüt yöneticileri ile finansörlerinin faaliyetleri de takibe alındı.

TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince, örgütün ‘Keçiören eyaleti güncel üniversite yapılanmasında sorumluluk sahibi, örgüt evlerinde ‘büyük bölge talebe mesulü ’ ve ‘alan talebe mesulü ’ olarak faaliyet bildiren 14 şüphelinin yakalanmasına karşın operasyon düzenlendi. Operasyonda 11 birey gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda ise örgütün finansı için kullanılan bin euro, 9 bin 260 dolar ve 34 bin 600 TL ’nin yanı sıra 4 sahte kimlik ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden 10 ’u hakkında daha evvelden yakalama kararı olduğu belirlendi. Firari öteki 3 şüphelinin yakalanması için incelemeler sürüyor. (DHA)

Ankara'da, FETÖ/PDY'nin üniversite yapılanmasına operasyon: 11 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Ankara'da, FETÖ/PDY'nin üniversite yapılanmasına operasyon: 11 gözaltı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum