Ankara 'da bir apartmanda meydana gelen patlamada, 3 'ü ağır 4 kişi yaralanırken 2 kişi hayatını kaybetti

Ankara ’da bir apartmanda meydana gelen patlamada, 3 ’ü ağır 4 kişi yaralanırken 2 kişi hayatını kaybetti, Keçiören ilçesi Kızlarpınarı Caddesi'nde saat 22.26 sıralarında 3 katlı bir binada patlama meydana geldi. Patlama seslerinin duyan komşular polis, itfaiye, ve sağlık d.

Ankara 'da bir apartmanda meydana gelen patlamada, 3 'ü ağır 4 kişi yaralanırken 2 kişi hayatını kaybetti
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 08:54
Ankara ’da bir apartmanda meydana gelen patlamada, 3 ’ü ağır 4 kişi yaralanırken 2 kişi hayatını kaybetti,

Keçiören ilçesi Kızlarpınarı Caddesi'nde saat 22.26 sıralarında 3 katlı bir binada patlama meydana geldi.

Patlama seslerinin duyan komşular polis, itfaiye, ve sağlık durumu ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye erleri patlama sonrasında apartmanda göçük olduğunu saptama ederken, fazla sayıda AFAD, ANDA, UMKE ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri sevk edildi. İtfaiye ve AFAD ekipleri Muhammed Kahtan (35), Melek Kahtan (2), Useme Kahtan(5) Umutcan Yeter (21), Beyzagül Yığın (15), Zine Abdülkerim El Vahap (25) göçük altından çıkardı. Olay uygun yer alan afiyet ekipleri yaptıkları ilk müdahalenin ardından yaralıları çevredeki hastanelere sevk etti. Hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın Muhammed Kahtan ve kızı Melek Kahtan ise yaşamını yitirdi. Vücutlarında kısmen yanıklar da olan yaralılardan 3'ünün hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

İtfaiye ve AFAD ekipleri enkaz aşağıda kalan diğer apartman sakinine gelmek için sık sık vatandaşlara gürültüsüz kalınması yönünde uyarılarda bulundu. Ekiplerin yaptıkları çalışmalara ise arama kurtarma köpekleri de katıldı. Ekipler ise önlem amaçlı arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.
 

 Ankara Keçiören'de binada meydana gelen patlamaya ilişkin soruşturma açıldı


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: "İlimiz Keçiören ilçesi Bağlarbaşı mahallesindeki bir binada 18.11.2021 günü saat 23.10 sıralarında meydana gelen patlama ile ilgili olarak başsavcılığımız tarafından soruşturma başlatıldığı, Kamuoyuna saygı ile duyurulur"
 

Hidayet Türkyılmaz - Mehmet Kalay - Musa Erdoğan

Ankara ’da bir apartmanda meydana gelen patlamada, 3 ’ü ağır 4 kişi yaralanırken 2 kişi hayatını kaybetti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum