Ankara'da akılalmaz olay: Genç kadını cin çıkartma seansında öldürdüler

Ankara'da akılalmaz olay: Genç kadını cin çıkartma seansında öldürdüler, Kurban kesimi sırasında fenalaşan Özge Nur Tekin, kaldırıldığı Yenimahalle Onkoloji Hastanesi ’nde 8 Mart 2021 ’de hayatını kaybetti. Tekin ’in ölümünün belirsiz bulunması üstüne polis savcıl

Ankara'da akılalmaz olay: Genç kadını cin çıkartma seansında öldürdüler
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 12:00
Ankara'da akılalmaz olay: Genç kadını cin çıkartma seansında öldürdüler,

Kurban kesimi sırasında fenalaşan Özge Nur Tekin, kaldırıldığı Yenimahalle Onkoloji Hastanesi ’nde 8 Mart 2021 ’de hayatını kaybetti.

Tekin ’in ölümünün belirsiz bulunması üstüne polis savcılığa data verdi.

Ölü tetkik tutanağında Özge Nur Tekin ’in sırt ve kollarında morluklar ile hacamat kesiklerini andıran yaralar saptama edilmesi üzerine savcılık soruşturma başlattı.

Soruşturma dahilinde gözaltına alınan Selçuk Tekin, 8 ay önce evlendiği Özge Nur Tekin ’in ilk eşinden bir çocuğu olduğunu, evliliklerinin 6 ’ncı ayından itibaren sorun yaşamaya başladıklarını söyledi.

Selçuk Tekin, kendi ailesi ve eşinin ailesine durumu anlattığını, annesinin bir tanıdığı aracılığıyla Kayseri ’de yer alan güya hoca Erdal Kaya ’ya ulaşıldığını açıklama etti.

‘SIRTINA 100 DEFA OKLAVA İLE VURDUM ’

Selçuk Tekin, telefonla aradığı cinci hoca Erdal Kaya ’nın, ‘Eşine cinler musallat olmuş; dediklerimi yaparsanız eşini kurtarırım ’ dediğini belirterek, “Önce telefondan dua okudu, eşim rahatladı. Ama bir süre daha sonra rahatsızlanınca her tarafta aradım, ‘Önce eşine 1 kurban keseceksin ’ dedi. Daha Sonra sırtına hafif şekilde 100 sefer oklava ile vurmamı ve ardından vücudundaki pis kanın temizlenmesi için hacamat yaptırmamız gerektiğini söyledi. sonradan da 23 gün kefaret orucu tutmasını istedi. Ben eşimin sırtına, baldır kısmına oklava ile 100 sefer hafif hafif fakat hissedilebilecek bir şekilde dua okuyarak vurdum. Eşimin ailesi ve benim ailem de odada bulunuyordu. Bu esnada ‘Cin çık cin çık ’ diye daima beraber söyledik. Akabinde Sevim Özbaş adlı kişiyi eve getirip hacamat tedavisi yaptırdım. Hacamat esnasında odada kadınlar vardı. Bu tedavinin ardındaki eşim rahat bir şekilde uyudu. Fakat ertesi sabahleyin tekrar rahatsızlandı” dedi.

‘KURBAN KESERKEN EŞİM RAHATSIZLANDI ’

Bir gün sonradan Erdal Kaya ’yı her yerde aradığını belirten Selçuk Tekin, şöyle konuştu:

*Kurban kesersen eşin rahatlar ’ dedi. Biz de kurban kesmek için eşimin annesi Hatun Efe, babası Cemal Efe, annem Zöhre Tekin, kardeşim Nuri Tekin, akrabam Muammer Tekin ile eşimi de alarak Yakacık ’ta bulunan kurban kesme alanına gittik.

*Eşim kurban kesmeye sırası gelmişken oruçluydu. Kurban kestiğimiz sırada eşim rahatsızlandı ve bayıldı.

*Her Tarafta aradığım hoca, ‘Bir kurban daha keserseniz eşin kendine kazanç ’ dedi. Dediğini yaptık ve 2 ’nci kurbanı da kestik; fakat eşim kendine gelmedi.

*Bunun üstüne hastaneye götürdük; fakat hastaneye gittiğimizde öldüğünü söylediler.

‘OKLAVA İLE VURUN DEMEDİM ’

Selçuk Tekin ’in ifadesi doğrultusunda Özge Nur Tekin ’in babası Cemal Efe, annesi Hatun Efe, kayınvalidesi Zöhre Tekin, hacamat yapan Sevim Özbaş ile iddiaya göre öğretmen Erdal Kaya da gözaltına alındı. Kayseri ’de gözaltına alınan iddiaya göre öğretmen Erdal Kaya, sanayide kaynakçı olarak çalıştığını belirterek, “Durum günü tanımadığım bir kadın arayarak, gelinini doktora götürdüklerini, herhangi bir rahatsızlığının bulunmadığını, psikolojisi ile ilgili kendisine danışmak istediğini söyledi. Kadına, dua etmelerini, tövbe etmelerini, zekat ve adaklarını yerine getirmelerini, fakir doyurmalarını söyledim. Elbette oklava ile vurmalarını, hacamat yaptırmalarını söylemedim” dedi.

Erdal Kaya keza, kendi çapında dini bilgileri olduğu için insanlara tavsiyelerde bulunduğunu, muhakkak kimseden para almadığını belirtti.

‘SIRT VE KOLLARI SİMSİYAHTI ’

Genç kadına hacamat yaptığı belirlenen Sevim Özbaş ise ev kadını olduğunu belirterek, “Bir tanıdığımın ısrarı üzerine hacamat yerine getirmek için daha önce hiç görmediğim bu ailenin evine gittim. Yerde yüzü koyun yatan bir bayan vardı. Hacamat için kıyafetini çıkarttığında kadının sırt ve kollarını simsiyah olduğunu gördüm. Ne olduğunu sorduğumda, ‘İçine 3 harfliler kaçmış, Kayseri ’de bulduğumuz bir hocanın talimatıyla sopa ile vurduk. Bu şekilde içindeki cini öldürmeye çalıştık ’ dediler. Hacamat yaptıktan sonradan bayan biraz rahatladı. Beni de her yerde evime bıraktılar. Ölümüyle ilgili bir şey bilmiyorum” dedi.

ADLİ KONTROLLE HÜR BIRAKILDILAR

6 kişi, işlemlerin peşinde adliyeye sevk edildi. Savcılık genç kadının eşi Selçuk Tekin ve diğer 5 kişiyi tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh cinayet hakimliğine sevk etti.

Şüpheliler, adli yoklama tedbiri uygulanarak özgür bırakıldı. Soruşturmayı tamamlayan savcılık Selçuk Tekin hakkında ‘Eşe karşı mahsus yaralama neticesinde ölüme neden olma ’, 5 birey hakkında da ‘Suça iştirak etme ’ suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

İddianame, Ankara 1 ’inci Ağır Ceza Mahkemesi göre kabul edilerek dava açıldı. (DHA)

Ankara'da akılalmaz olay: Genç kadını cin çıkartma seansında öldürdüler, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum