evde masajmasaj istanbul

Ankara 'da 8 yıl önce çalınan araç Suriye 'de yakalandı

Edinilen bilgiye göre, 1'inci Hudut Alayı Öncüpınar Piyade Hudut Bölük Komutanlığı ekipleri, hudut hat yolunda sahte askeri plaka takılmış bir aracın tespit edilmesi üzerine harekete geçti.

Ankara 'da 8 yıl önce çalınan araç Suriye 'de yakalandı
Editör: 15Haber
08 Ekim 2021 - 14:02

Edinilen bilgiye göre, 1'inci Hudut Alayı Öncüpınar Piyade Hudut Bölük Komutanlığı ekipleri, hudut hat yolunda sahte askeri plaka takılmış bir aracın tespit edilmesi üzerine harekete geçti. Aracın, sazlık su kanalına düştüğü ve araçta sigara bulunduğu yönünde verilen ihbara Kilis İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, durum yerine gitti. Jandarmanın yaptığı araştırma sonucu, aracın Suriye tarafından gelerek sınır hat yoluna girdiği ve Öncüpınar Hudut Bölük Komutanlığı personeli tarafından fark edilince sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybederek hat yolu yanına yer alan su kanalına düştüğü saptandı.

Sahte askeri plaka takılan araçtan 9 mülteci ile 7 bin 500 paket kaçak sigara çıktı

Ekiplerin, araçta ve çevresinde yapılan kontrollerde 7 yetişkin ve 2 çocuk almak üzere toplam 9 Suriye uyruklu göçmen yakalandı. Aracın arka kasasında ise dağıtılmış markalarda 7 bin 500 paket firari sigara ele geçirildi. Jandarma ekipleri, araç ile ilgili yaptıkları sorgulamada aracın 2013 yılında Ankara'dan çalındığı ve çalıntı kaydının olduğunu tespit etti. Araca sahte askeri plaka takılması ise dikkat çekti.
Olay ile ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatıyla adli işlemlere başlatıldı.

Mehmet Ali Dağ
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum