Ankara 'da 2 katlı gecekonduda yangın çıktı: Evdeki yaşlı kadını komşuları kurtardı

Ankara ’da 2 katlı gecekonduda yangın çıktı: Evdeki yaşlı kadını komşuları kurtardı, Gündem Haberleri.

Ankara 'da 2 katlı gecekonduda yangın çıktı: Evdeki yaşlı kadını komşuları kurtardı
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 08:43
Ankara ’da 2 katlı gecekonduda yangın çıktı: Evdeki yaşlı kadını komşuları kurtardı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yangın 23.30'da Ankara'nın Altındağ ilçesine emrindeki Gültepe Mahallesi'ndeki Altındağ Caddesi üzerinde yer alan gecekonduda meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben az önce sebebi belirlenemeyen bir nedenden dolayı 2 katlı gecekonduda yangın çıktı. Yangın çıktığı esnada gecekonduda yaşayan ihtiyar kadını komşuları kurtardı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine durum yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Olayda can kaybı yaşanmazken yangın maddesel hasarla atlatıldı. Ekipler yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlattı.

“Kapıyı tekmeleyerek açtılar”

Yangın sırasında gecekonduda yer alan ve daha evvelden evinin yakıldığını iddia eden Zeliha Duran, “Konu komşu kapıya ve pencereye vurdular. Uyanamıyordum ve kalkamıyordum. Zeliha teyze neredesin, diye seslendiler. Kapıyı tekmeleyerek açtılar. Beni sırtına alıp çıkardılar. Elime yüzüme su döktüler. Nefesim daraldı” dedi.

Ev sahibi Sema Şimşek ise “Daha önceden de yangın çıktı. yeniden bu durumun başımıza geleceğini biliyordum. Elimizden bir şey gelmiyordu. Evimde oturuyordum. Can havliyle geldim. Komşular itfaiyeyi aramış. Bu ikinci yangın” şeklinde konuştu.

Hidayet Türkyılmaz
 

Ankara ’da 2 katlı gecekonduda yangın çıktı: Evdeki yaşlı kadını komşuları kurtardı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum