Anasınıfı öğrencilerine mobilya üretmek için tatilde de ter döktüler

Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi'nin mobilya ve iç mimarlık öğrencileri yaz tatillerinde çalıştı ve Türkiye'nin çeşitli illerinde anaokulları için ahşap mobilya üretti.

Anasınıfı öğrencilerine mobilya üretmek için tatilde de ter döktüler
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 09:42
Anasınıfı öğrencilerine mobilya üretmek için tatilde de ter döktüler, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi'nin mobilya ve iç mimarlık öğrencileri yaz tatillerinde çalıştı ve Türkiye'nin çeşitli illerinde anaokulları için ahşap mobilya üretti.
Elbistan Anadolu Mesleki ve Teknik Lisesi'nin mobilya ve iç mimarlık bölümü öğrencileri, tatil dönemini ülke genelindeki anaokullarının ahşap ve mobilya ihtiyaçlarını karşılamak için atölyede geçiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Müdürlüğü'nün talimatıyla öğrenciler, Türkiye genelinde 40 anaokuluna mobilya üreterek önemli çalışmalara imza attı.
Okul müdürü Hakan Kılıç, Döner Sermaye kapsamında okullar, kütüphaneler ve anaokulları için gerekli ders materyallerini ve mobilyalarını ürettiğini söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Müdürlüğü'nün talimatıyla kreş mobilyalarını üretmek için kolları sıvadıklarını belirten Kılıç, "Öğrencilerimiz sınıfta aldıkları eğitimi uygulama ile birleştirmek ve görevlerini yerine getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. en iyi."
Elbistan Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü Hakan Kılıç, daha önce de benzer çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, "Öğrencilerimizin mezun olduktan sonra yapacakları mesleği atölyelerimizde öğrenmelerini istiyoruz. müfredata uygun eğitim sağlamanın yanı sıra. Atölyelerimizde eğitim almaları, kalifiye personel olarak sektöre entegre olmaları için önemli bir adımdır. Bu doğrultuda Mobilya ve İç Dekorasyon Atölyemiz meslekteki başarılarında kilit rol oynamakta ve öğrencilerimizin harçlık kazanmalarına da yardımcı olmaktadır. Mesleğini üreterek öğrenen öğrencilerimiz resmi kurumlardan aldığımız siparişlerle de gelir elde etmektedirler.
Kılıç şu ifadeleri kullandı:
“Milli Eğitim Bakanlığı'nın verdiği talimat doğrultusunda öğrencilerimiz çok çalışarak ülkemizin farklı bölgelerindeki 40 anaokulunun mobilyalarını ürettiler. Büyük bir özen ve emekle yapılan bu mobilyalar okulların açılmasından önce belirlenen illere gönderilecektir. Tamamen öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından el yapımı olan bu ürünler, okul hayatına yeni başlayan çocuklarımız tarafından tamamen güvenli bir şekilde kullanılacaktır. Öğrencilerimiz kütüphane mobilyalarını çoktan üretmişlerdi. Şimdi son siparişi eksiksiz teslim etmenin sevincini yaşıyorlar. Bu ve benzeri komisyonları tamamladıkça hem mesleki özgüven kazanıyorlar hem de yeni projeler için daha kararlı oluyorlar.
Kılıç son olarak projede çalışan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.
Anasınıfı öğrencilerine mobilya üretmek için tatilde de ter döktüler
Anasınıfı öğrencilerine mobilya üretmek için tatilde de ter döktüler
Anasınıfı öğrencilerine mobilya üretmek için tatilde de ter döktüler
Anasınıfı öğrencilerine mobilya üretmek için tatilde de ter döktüler

Detaylı bir şekilde, Anasınıfı öğrencilerine mobilya üretmek için tatilde de ter döktüler başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum