Amcasını öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

Amcasını öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi, Bağcılar'da 2020 yılının Ağustos ayında Yusuf Beyhan kendisini Fransa'da çalıştırıp ücretini ödemediği gerekçesiyle daha öncede tartıştığı amcası Dilaver Beyhan ile görüşmeye gitmişti.

Amcasını öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi
Editör: 15Haber
16 Kasım 2021 - 18:23
Amcasını öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi,

Bağcılar'da 2020 yılının Ağustos ayında Yusuf Beyhan kendisini Fransa'da çalıştırıp ücretini ödemediği gerekçesiyle daha öncede tartıştığı amcası Dilaver Beyhan ile görüşmeye gitmişti. Amca Dilaver Beyhan yeğeninin kendisine ateş etmesinin ardından olay yerinden kaçmıştı. Arkasında olay yerine gelen öteki amcası Evren Beyhan ile tartışan sanık Yusuf Beyhan, 7 el ateş ederek amcasının ölümüne neden olmuştu.
Bakırköy 8. Ağır Cinayet Mahkemesi'nde olaya ilişkin görülen duruşmada esir sanık Yusuf Beyhan ile taraf avukatları hazırlanmış bulundu.

Duruşmada şahit olarak dinlenen Ozan Beyhan, sanığın ağabeyi olduğunu, durum günü babaannesinin evinde olduğunu ve tabanca sesi duyduğunu belirterek, "Odadan çıktığımda ağabeyim Yusuf Beyhan elinde silahla havaya ateş ediyordu. Ben ve annem dışarıda çıktık. Annem taş toplayarak ağabeyime atmaya başladı. Annem, ağabeyimin durum yerinden ayrılmasını ve olayın büyümesini alıkoymak istedi. sonradan annem ve ben olayın yaşandığı okulun önüne gittik, ağız dalaşı sesi duydum.

Sonra amcam Kâinat Beyhan ve annem tartıştı. Amcam Kâinat Beyhan 'silah alıp hepinizi öldüreceğim' dedi. Sonra amcam yukarı çıktı, silahını aldı, ağabeyimin de silahı belindeydi. Amcam pompalı tüfekle koşarak yanımıza geldi. Ağabeyim tüfeği görünce silahını çıkardı. Ağabeyim ile amcam tartıştı. Sonradan ateş ettiler” şeklinde konuştu.

Ozan Beyhan duruşmadaki beyanında keza amcası Cihan Beyhan'ın annesine de ateş ettiğini söyleyerek “Ağabeyim annemi yerde kanlar içinde görünce amcamın ayağına ateş etti. Ağabeyim, annemin öldüğünü düşündüğü için amcama peş peşe ateş etti. Daha Sonra amcam ve annem hastaneye kaldırıldı" dedi.
Davalı Yusuf Beyhan ise kendisi cezaevindeyken annesinin öldürüldüğünü söyleyerek “Ben annemin yanına olsaydım annemi korurdum. Annem evde ölü olarak buldu. Annemin canına kıydılar. Bir gün onlar davalı olarak oturacaklar burada. 4 tane evlat yetim kaldık. Ben ömrümde ilk önce cezaevine girdim. Adaletinize sığınıyorum" biçiminde savunma yaptı. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 1 Ağustos 2020'de Bağcılar'da meydana gelen durum anlatılmıştı. İddianamede, maktul Kâinat Beyhan'ın sanık Yusuf Beyhan'ın amcası olduğu ve davalı Yusuf'un Fransa'ya amcası Dilaver Beyhan'ın yanına çalışmaya gittiği aktarıldı. Sanık Yusuf Beyhan'ın 2020 yılının Temmuz ayında yasa dışı yollar ile Türkiye'ye geldiği de iddianamede belirtilmişti. Durum tarihinde sanık Beyhan'ın yanında çalıştığı fakat vergi almadığı amcası ile karşılaşmak için babaannesinin evine gittiği iddianamede aktarılarak müşteki Dilaver'in o sırada olay yerine geldiği ve sanık Yusuf Beyhan'ın müşteki Dilaver'e ateş açtığı açıklama edilmişti. Müşteki Dilaver'in olay yerine geldiği taksi ile kaçmasının peşinde maktul Kâinat Beyhan'ın olay yerine geldiği de iddianamede açıklandı. Maktul Kâinat Beyhan ile sanık Yusuf Beyhan'ın bir süre tartıştığı ve sanığın maktule 7 kere ateş ettiği belirtilmişti. Yusuf Beyhan'ın ‘kasıtlı olarak öldürme' suçundan müebbet hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Melike İnal

Amcasını öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum