Altınordu'da belediye personellerine afet acil durum eğitimi verildi , ORDU haberleri

Son Dakika ORDU haberleri: Ordu’nun Altınordu Belediyesi tarafından 42 kişilik AFAD yerel destek ekibi oluşturuldu.

Altınordu'da belediye personellerine afet acil durum eğitimi verildi
, ORDU haberleri
Editör: Derya Demir
23 Eylül 2022 - 15:46
Altınordu’da belediye personellerine afet acil durum eğitimi verildi , ORDU haberleri, ORDU İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Ordu’nun Altınordu Belediyesi tarafından 42 kişilik AFAD yerel destek ekibi oluşturuldu.
İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 81 İlde afetlere ilk müdahale ve ön iyileştirme kapasitesini artırmak amacıyla yerel destek ekipleri oluşturuluyor. Bu çerçevede Altınordu Belediyesi’nde 42 kişilik ekip oluşturulurken, AFAD Ordu İl Müdürlüğü tarafından personele teorik ve uygulamalı eğitim verildi. Eğitimler ile afet ve acil durum hallerinde etkin müdahale ve hızlı bir iyileştirme yapılabilmesi ve hayatın bir an evvel normale dönebilmesi hedefleniyor.
Arama Kurtarma Teknisyeni Mehmet Şener Yazıcı tarafından Altınordu Belediyesi yerel destek ekibine yönelik olarak gerçekleştirilen eğitimde; afet ve acil durumlarda geçici barınma ve sosyal yardım hizmetlerinde kullanılacak çadırların kurulum teknikleri, toplama pratikleri, afet malzemelerini tanıma ile ilgili konular işlendi.
Altınordu’da belediye personellerine afet acil durum eğitimi verildi
Altınordu’da belediye personellerine afet acil durum eğitimi verildi
Altınordu’da belediye personellerine afet acil durum eğitimi verildi

Detaylı bir şekilde, Altınordu’da belediye personellerine afet acil durum eğitimi verildi , ORDU haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ORDU ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum