Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı, Gündem Haberleri.

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 21:38
Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Altındağ ilçesi Battalgazi Mahallesi ’nde 10 Ağustos 2021 akşamı meydana gelen olayda, çocukluk arkadaşı olan Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Ülger, Suriye uyruklu Yahya Al Abdo ve A.M.A. ile tartıştı. Kavgaya dönen olayda Yahya Al Abdo, Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Ülger ’i bıçaklayıp kaçtı. Hastaneye kaldırılan Emirhan Yalçın, hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan Suriyeli Yahya Al Abdo ve A.M.A. ise çıkarıldığı mahkemece ‘kasıtlı olarak öldürmek ’ suçundan tutuklandı. Olay sonrası bölgede toplanan kalabalık, Suriyelilerin ev ve iş yerlerine hasar verdi.

Cinayetle ilgili Yahya Al Abdo hakkında Ankara 10 ’ncu Ağır Canice Mahkemesi ’nde, A.M.A. hakkında Ankara Çocuk Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi ’nde açılan dava yargılama aşamasında birleşti.

SAVCI AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 25 YIL 11 AYA DEK HAPİS CEZASI İSTEDİ

Ankara 10 ’ncu Ağır Canice Mahkemesi ’nde basına kapalı görülen davanın duruşmasına, sanıklar Yahya Al Abdo, A.M.A., müşteki Ali Yasin Ülger, Emirhan Yalçın ’ın yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme heyetinin önceki duruşma durum yerine ait emniyet kamerası olup olmadığı yönündeki talebine, emniyetten gelen cevapta kamera görüntülerinin olmadığının bildirildiği öğrenildi.

Gelen evrakların okunmasının arkasından laf verilen savcı, davalı Abdo için ‘çocuğu kasten öldürmek ’, ‘bile bile öldürmeye girişim ’, ‘zincirleme şekilde silahlı tehdit ’ ve ‘hakaret ’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 avuç içi kadar; suça sürüklenen çocuk A.M.A için ise ‘çocuğu bilerek öldürmek ’ ve ‘bilerek öldürmeye girişim ’ suçlarına iştirakten 26 yıla değin hapisle cezalandırılmasını istek etti.

KARAR DURUŞMASI ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE GÖRÜLECEK

Mütalaaya karşı beyanda bulunan Yalçın ailesi ile müşteki Ali Yasin Ülger ’in avukatı Burcu Sarı, sanıkların birincil aşamadan beri ifadelerini değiştirdiklerini, verdikleri ifadelerin gerçekle örtüşmediğini belirterek, mütalaa doğrultusunda sanıklara ceza vermesini istek etti. Sanık avukatları ise mütalaaya aleyhinde savunma yerine getirmek için vakit istedi. Vakit talebini kabul eden duruşma, duruşmayı, Emirhan Yalçın ’ın ölüm sene dönümü olan 11 Ağustos ’a erteledi. (DHA)

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum