Altındağ kütüphaneleri rekora koşuyor , ANKARA haberleri

Son Dakika ANKARA haberleri: Altındağ Belediyesi mahalle kütüphanelerinin üye sayısı 40 bine yaklaşırken, aktif kullanıcı sayısı ise 135 bini geçti.

Altındağ kütüphaneleri rekora koşuyor
, ANKARA haberleri
Editör: Derya Demir
23 Eylül 2022 - 10:34
Altındağ kütüphaneleri rekora koşuyor , ANKARA haberleri, ANKARA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Altındağ Belediyesi mahalle kütüphanelerinin üye sayısı 40 bine yaklaşırken, aktif kullanıcı sayısı ise 135 bini geçti.
Altındağ’daki kütüphaneler rekora koşuyor. Aktif üye sayısı 40 bine yaklaşan mahalle kütüphaneleri, her yaştan Altındağlı vatandaşın büyük ilgisini çekiyor. Kütüphanelere gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, "Kütüphanelerimizin üye sayısı 40 bine yaklaştı. 135 bini geçen aktif kullanıcılarımız, 200 binden fazla kitap ödünç aldı. Bunlar gerçekten rekor denebilecek sayılar. Kütüphanelerin bu kadar ilgi görmesi, herkesin koşup gelmesi, gençlerimizin ders kitaplarını alarak akın etmesi, çocuklarımızın kitap okumak için sabırsızlanması, ev hanımlarımızın kahvelerini de alarak kitap okumaya koşması gerçekten çok güzel. Altındağ bu kütüphaneler sayesinde inşallah gelecekte çok daha güzel olacak" dedi.
Balcı, vatandaşların kütüphaneye gösterdikleri ilginin kendilerini yeni kütüphaneler yapmak için motive ettiğini de kaydetti.
Altındağ kütüphaneleri rekora koşuyor
Altındağ kütüphaneleri rekora koşuyor
Altındağ kütüphaneleri rekora koşuyor
Altındağ kütüphaneleri rekora koşuyor

Detaylı bir şekilde, Altındağ kütüphaneleri rekora koşuyor , ANKARA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ANKARA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum