Altın dişli sahte savcı dolandırdığı paralarla eğlenirken yakalandı

Altın dişli sahte savcı dolandırdığı paralarla eğlenirken yakalandı, Gündem Haberleri.

Altın dişli sahte savcı dolandırdığı paralarla eğlenirken yakalandı
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 09:33
Altın dişli sahte savcı dolandırdığı paralarla eğlenirken yakalandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde yaşan Perihan Ç. (70) ile irtibata geçen şüpheli, yaşlı kadını “Adınız FETÖ soruşturmasına karışmış. Birazdan kadın savcımız evinize gelerek altın ve paralarınızın fotoğrafını çekecek” yalanıyla kandırdı. Telefon konuşmasından kısa bir süre eve gelen Azeri Leman N. (22), yaşlı kadından aldığı yaklaşık 30 bin TL değerindeki altın ve paraların fotoğraflarını çekerek geri getireceğini söyledikten sonradan çabucak bölgeden uzaklaştı. Belirli sürede gelen dışarı giden olmayınca durumdan şüphelenen Perihan Ç., jandarmayı arayıp bilgi olmak istediğinde dolandırıldığını anladı.

Altın dişinden yakalandı

Denizli İl Jandarma Komutanlığına alt jandarmanın dedektifleri JASAT ve Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelinin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı. Dolandırılan Perihan Ç.'den şüphelinin ayırt edici özelliklerini öğrenen JASAT, altın dişli kadının peşine düştü. “Kod Altın Diş” adı verilen soruşturmada titiz bir çalışma yürüten jandarma ekipleri, ön dişlerinden birisi altın kaplama olan Leman N.'nin izine il merkezindeki bir döviz bürosunda rastladı. an be an takip edilen sahte savcı, 10 saat içerisinde ihtiyar kadından alıp bozdurduğu altın ve dövizlerin parasıyla bir gazinoda arkadaşlarıyla birlikte eğlenirken kıskıvrak yakalandı.

Savcı serbest bırakılmasına itiraz etti

Yaşlı kadından dolandırdığı paraları kabahat ortaklarına ulaştıramadan yakalanan Leman N., sağlık kontrolünden geçirildikten sonradan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Adli denetim şartı ile serbest bırakılan bayan, anında yurt dışına firar etmek için işlemlere başladı. Cumhuriyet savcısı, eldeki delil ve bilgilere dayanarak Leman N.'nin özgür bırakılmasına itiraz etti. Savcının itirazını haklı bulan bir üst mahkeme, şüphelinin her yerde gözaltına alınmasına karar verdi.

Bu karar üzerine JASAT ekipleri, yurt dışına çıkmak için İl Göç İdaresine başvuru eden şüpheliyi, yurt dışına kaçamadan ikinci defa yakaladı. Tekrar mahkemeye sevk edilen şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mehmet Barlas - Semih Can Yılmaz
 

Altın dişli sahte savcı dolandırdığı paralarla eğlenirken yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Altın dişli sahte savcı dolandırdığı paralarla eğlenirken yakalandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum