Altın dişinden yakayı ele verdi!

Altın dişinden yakayı ele verdi!, Gündem Haberleri.

Altın dişinden yakayı ele verdi!
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 10:26
Altın dişinden yakayı ele verdi!, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Denizli ’nin Sarayköy ilçesinde yaşan Perihan Ç. (70) ile irtibata geçen şüpheli, yaşlı kadını “Adınız FETÖ soruşturmasına karışmış.

Birazdan kadın savcımız evinize gelerek altın ve paralarınızın fotoğrafını çekecek” yalanıyla kandırdı.

Telefon konuşmasından kısa bir zaman eve gelen Azeri Leman N. (22), ihtiyar kadından aldığı yaklaşık 30 bin TL değerindeki altın ve paraların fotoğraflarını çekerek geri getireceğini söyledikten daha sonra çabuk bölgeden uzaklaştı.

Açıklanmış sürede gelen dışarı giden olmayınca durumdan şüphelenen Perihan Ç., jandarmayı arayıp data elde etmek istediğinde dolandırıldığını anladı.

ALTIN DİŞİNDEN YAKALANDI

Denizli İl Jandarma Komutanlığına tabi jandarmanın dedektifleri JASAT ve Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelinin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.

Dolandırılan Perihan Ç. ’den şüphelinin ayırt edici özelliklerini öğrenen JASAT, altın dişli kadının peşine düştü. “Kod Altın Diş” adı bahşedilen soruşturmada itinalı bir çalışma yürüten jandarma ekipleri, ön dişlerinden birisi altın kaplama olan Leman N. ’nin izine il merkezindeki bir döviz bürosunda rastladı.

peyderpey peşine düşüp takip edilen sahte savcı, 10 saat içerisinde ihtiyar kadından alıp bozdurduğu altın ve dövizlerin parasıyla bir gazinoda arkadaşlarıyla birlikte eğlenirken kıskıvrak yakalandı.

SAVCI İTİRAZ ETTİ

Yaşlı kadından dolandırdığı paraları kabahat ortaklarına ulaştıramadan yakalanan Leman N., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Adli denetleme şartı ile serbest bırakılan bayan, hemencecik yurt dışına firar etmek için işlemlere başladı. Cumhuriyet savcısı, eldeki kanıt ve bilgilere dayanarak Leman N. ’nin özgür bırakılmasına itiraz etti.

Savcının itirazını haklı bulan bir üstteki duruşma, şüphelinin yeniden gözaltına alınmasına karar verdi.

Bu karar üzerine JASAT ekipleri, yurt dışına çıkmak için İl Göç İdaresine müracaat eden şüpheliyi, yurt dışına kaçamadan ikinci defa yakaladı. Her Tarafta mahkemeye sevk edilen şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi. (İHA)

Altın dişinden yakayı ele verdi!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Altın dişinden yakayı ele verdi! haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum