Altay'da yeni yönetim, taraftarın takdirini topladı

Maddi sıkıntılara ve transfer yasağına rağmen Altay başkanı Ayhan Dündar ve yönetimi 8 oyuncuyla yeniden sözleşme imzalayarak kadrosunu büyük ölçüde korudu. Yeni yönetimin performansı siyah-beyazlı taraftarlar tarafından da beğeni topladı.

Altay'da yeni yönetim, taraftarın takdirini topladı
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 11:27
Altay’da yeni yönetim, taraftarın takdirini topladı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Maddi sıkıntılara ve transfer yasağına rağmen Altay başkanı Ayhan Dündar ve yönetimi 8 oyuncuyla yeniden sözleşme imzalayarak kadrosunu büyük ölçüde korudu. Yeni yönetimin performansı siyah-beyazlı taraftarlar tarafından da beğeni topladı.
Geçen sezon 18'in ardından Süper Lig'e yükselen Altay, güçlü bir başlangıç yaptığı sezona üst üste kötü sonuçlar alarak ligi 18. sırada bitirerek küme düştü. Siyah-beyazlı ekip, kötü sonuçlarla finansal sorunlar yaşadı ve özellikle yabancı oyunculara ödeme yapılamadı. Yaklaşık 6 yıldır kulübün başkanlığını yapan Özgür Ekmekçioğlu'nun Nisan ayında görevinden ayrılmasının ardından düzenlenen kongrede Ayhan Dündar kulübün yeni başkanı oldu. Karşılaşılan maddi sıkıntılar nedeniyle birçok yabancı oyuncu kulübe ihtar vererek sözleşmelerini tek taraflı feshederek yollarını ayırdı. Toplam borcu 400 milyon TL'ye yaklaşan İzmir temsilcisi, FIFA'dan da transfer yasağı aldı.

Personel büyük ölçüde korunmuş
Yeni sezonda 1. Spor Toto Ligi'nde oynayacak olan Altay, altyapısında yetiştirdiği genç futbolcularla sezon hazırlıklarına başladı. Ardından Başkan Ayhan Dündar ve yönetimi, geçen sezon sözleşmeleri sona eren yerli futbolcularla ilk olarak bir araya geldi. Siyah Beyazlılar, görüşmelerin ardından İbrahim Öztürk, Özgür Özkaya, Ceyhun Gülselam, Tolga Ünlü, Deniz Kadah, Ozan Evrim Özenç ve Zeki Yıldırım'ı kadrosuna kattı. Kadrosunda yabancı oyuncu olarak sadece İsveçli savunma oyuncusu Eric Bjönkander'ı bulunduran Altay, yollarını ayırdığı diğer yabancı oyuncularla da görüşmelerde bulundu. Poko, Thiam ve Kappel ile anlaşamayan Siyah Beyaz, geçtiğimiz Cumartesi kulüpten yaklaşık 600 bin euro alacak efsanevi forvet Marco Paixao'yu yenerek anlaşmayı yeniden imzaladı. Geçen sezon kadrosuna alınan İranlı sol bek Mohammad Naderi ile nihayet görüşen İzmir temsilcisi, 25 yaşındaki oyuncunun cevabını beklemeye başladı.

Taraftarlardan tebrikler
Ayhan Dündar'ın başkanlığındaki Altay yönetimi, yaşanan maddi sıkıntılara ve transfer yasağına rağmen kadro iskeletini büyük ölçüde korumayı başardı. Bu yönetim performansı Altay taraftarları tarafından da beğenildi. Siyah-beyazlı taraftarlar, kulübün sosyal medya hesaplarına yazdıkları "Aferin hocam, kaptanlarımızı kovdunuz", "Bu iş başkana yazılacak, hayırlı olsun" gibi yorumlarla Başkan Ayhan Dündar ve yönetimine övgüde bulundu. Bravo yönetime."
Altay’da yeni yönetim, taraftarın takdirini topladı
Altay’da yeni yönetim, taraftarın takdirini topladı
Altay’da yeni yönetim, taraftarın takdirini topladı
Altay’da yeni yönetim, taraftarın takdirini topladı

Detaylı bir şekilde, Altay’da yeni yönetim, taraftarın takdirini topladı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum