Alt geçide, çöp atan ve tuvaletini yapanların fotoğrafları asıldı

Alt geçide, çöp atan ve tuvaletini yapanların fotoğrafları asıldı, Gündem Haberleri.

Alt geçide, çöp atan ve tuvaletini yapanların fotoğrafları asıldı
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 11:55
Alt geçide, çöp atan ve tuvaletini yapanların fotoğrafları asıldı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Fındıklı ilçesinde belediye, Yaşamsal Aykut Parkı ile Atatürk Park ’ını birbirine bağlayan hareketsiz durumdaki daha aşağı geçidi, 3 sene önce yeniledi. Belediyenin temizlediği, boyadığı ve tablolarla süslediği Sanalt Geçit adını vererek müzik yayını yaptığı geçitte, bazı kişiler tuvaletini yaptı, çöp attı, tablolara zarar verdi. Belediye yetkilileri emniyet kameralarından tespit ettiği şahısların yüzlerini kapatarak o anlarına ilişkin fotoğraf karelerini daha aşağı geçide astı.

SOSYAL MEDYADAN İLAN EDİLDİ

Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Yenileyerek kullanılır ülkü getirdiğimiz, olağan tabloların bulunduğu ve klasik müziğin çaldığı daha aşağı geçitlerde kamera olduğunu unutanlar olmuş. Affedersiniz işeyenler, tabloları yırtanlar, çöplerini atanlar. Tüm görüntüleri elimizde. Tablo olarak bu görüntüleri asalım diyoruz” denildi.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu

DAHA AŞAĞI GEÇİDİ TEMİZLEYECEKLER

Alt geçide yapılan saldırılar artınca emniyet kamerası belirlemek zorunda kaldıklarını söyleyen Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, şunları söyledi:

“Evvelden durağan durumda fakat daha aşağı geçidi yenileyerek duvarlarına dünyaca ünlü ressamların resimlerini, portrelerini astık. Müzik yayını başlattık. Adını da ‘Sanalt geçit ’ koyduk. Halkımızın hizmetine sunduk. Maalesef ancak birkaç defa vandal saldırıya da uğradık. Baş edemeyince kamera koyduk. Tabloları yırtanlar, çöp atanlar, tuvaletini yapanlar oluyor. Bunların sayısı giderek artınca kameralardan bu anları saptama ettik, fotoğrafladık.

Caydırıcı olsun diye hasar verdikleri noktalara yüzlerini kapatarak fotoğraflarını astık. Bu olayları gerçekleştiren 8 kişiyi bulduk. Görüştük ‘özür ’ dilediler ve ‘yeniden yapmayacağız dediler. Bu kişiler verdikleri zarar karşısında belediyemizde bir gün çalışacaklar. Biz de hasar verdikleri bu daha aşağı geçidi onlara temizletmeyi düşünüyoruz. Bu yaptığımız başvuru umarım caydırıcı olur.”

HOŞ BİR HAREKET OLMUŞ

Belediyenin çözümünü doğru bulduğunu söyleyen Necmettin İncegümüş, “Bu daha alçak geçit daha önce kullanılmıyordu. Buraya emek verilmiş, güzelleştirilmiş. Birilerinin canı sıkıldı diye buraya zarar vermişler. Emin oysa caydırıcılığı olacak. Belediyenin bu hareketi çok güzel olmuş” diye konuştu.

Nurcan Öztürk de İlginç bir usul olmuş, inşallah amacına ulaşır. İnsanlar yaptıklarının rahat kalacağını düşünmesin. Kendimce belediye bu kişileri ortaya çıkararak çok hoş bir hareket yapmış” dedi. (DHA)

Alt geçide, çöp atan ve tuvaletini yapanların fotoğrafları asıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum