evde masajmasaj istanbul

Alsancak Stadında geri sayım, Spor Haberleri

Alsancak Stadında geri sayım, Yenilenen haliyle açılmasına sadece günler kalan statta çim seriminin ardından koltukların montajı ve çevre düzenlemesi devam ediyor.

Alsancak Stadında geri sayım, Spor Haberleri
Editör: 15Haber
13 Ekim 2021 - 02:20
Alsancak Stadında geri sayım,

Yenilenen haliyle açılmasına sadece günler kalan statta çim seriminin ardından koltukların montajı ve çevre düzenlemesi devam ediyor. Ay sonunda tamamlanması planlanan stadın açılışını 6 Kasım Cumartesi günü İzmir'e gelecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapması bekleniyor. Tarihi açılış için sabırsız olan taraftarlar, önümüzdeki haftalarda yıllar sonradan ilk önce Alsancak Stadı'nın tribünlerine dönecek. İlk açılışı 1910 yılına uzanan, 1971 yılındaki Akdeniz Oyunlarnı için elden geçirilip son halini bölge Alsancak Stadı, 2014 yılında depreme dayanıksız raporu almasının peşinde 2015'te yıkılmıştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı göre aynı yerinde bitmiş inşaa edilen UEFA standartlarındaki 14 bin taraftar kapasiteli stadyumda yönetimsel binanın yanı sıra ilk olarak kale gerisinde 700 kapasiteli davetli tribün de yer alacak. Nisan 2017 ve Haziran 2021'de yapılan iki ihale sonrası takriben 130 milyon TL maliyetle tekrar inşaa edilen Alsancak Stadı'nda son olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) göre elektronik bilet sistemi kurulacak. Stadyumun 10 locası, 4 soyunma odası, 2 hakem ve 4 antrenör odasının yanı sıra UEFA ofisleri, 100 kişilik çok amaçlı salonu ve yeme-içme alanları bulunacak.

Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)

Alsancak Stadında geri sayım, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum