Almanya 'da büyük beğeni toplayan Zeynep Avcı çeyrek finalde destek bekliyor

Almanya ’da büyük beğeni toplayan Zeynep Avcı çeyrek finalde destek bekliyor, Zeynep Avcı, Almanya'da katıldığı Voice Of Germany adlı ses yarışmasında ilk turda Tan Taşçı'nın “Yalan“ şarkısını seslendirerek büyük alkış toplamıştı.

Almanya 'da büyük beğeni toplayan Zeynep Avcı çeyrek finalde destek bekliyor
Editör: 15Haber
01 Aralık 2021 - 12:39
Almanya ’da büyük beğeni toplayan Zeynep Avcı çeyrek finalde destek bekliyor,

Zeynep Avcı, Almanya'da katıldığı Voice Of Germany adlı ses yarışmasında ilk turda Tan Taşçı'nın “Yalan“ şarkısını seslendirerek büyük alkış toplamıştı. Avcı, ikinci turda da Zerrin Özer'in “Kıyamam“ adlı şarkısını yine Türkçe olarak seslendirdi ve öncelikle jüri olmak üzere herkesin takdirini kazanarak bir üstteki tura çıkmayı başardı. Seslendirdiği Türkçe şarkılarla ayrıca jürinin hem de Türk ve Alman izleyicinin hayranlığını şampiyon Avcı, İHA'ya konuştu. 1970'li yıllarda Almanya'ya göç eden Zonguldaklı bir ailenin üç çocuğundan biri olan Zeynep Avcı, pazar günü Almanya'nın SAT1 televizyonunda lokal saatle 20.15'te yayınlanacak çeyrek finalde yarışacak.

“Yarışmaya tesadüf eseri katıldım“

İlk şöhret dersini 12 yaşında alarak müzik hayatına başladığını söyleyen Avcı, daha sonra uzun yıllar Nuri Karademirli ve Serap Saat'ten Türk Sanat Müziği eğitimi aldığını açıklama etti. 22 yıldır Berlin'de sahne alırken bir yana da 15 sene boyunca bir şirkette yönetici olarak devir yapan Avcı sesi ile son dönemde keza Türkiye'de keza de Almanya'da geniş bir hayran kitlesine ulaşırken, son 5 aydır da Berlin'de bir ilkokulda çalıştığını söyledi. O Ses Almanya yarışmasına raslantı katıldığını dile getiren Zeynep Avcı, “Bir kız arkadaşım 10 sene önce o yarışmaya benim adıma müracaat etmiş. Bir geri dönüş olmamıştı. Onlardan bu sene başında genel bir e-mail geldi. Benim de zaten mevcut videolarım vardı Youtube'da, onları ekledim. Takriben 2 hafta sonra da dönüş oldu. Doğrusu önce çok artı ciddiye almadım. İstanbul'da vapurdaydım ve inmek üzereydim. 'Videolarınızı dinledik, hoşumuza gitti, katılmayı düşünür müsün?' dediler. Ön elemelere çağırdılar, direkt Türkçe şarkılarla başladım. O şekilde seyahat başladı“ dedi.

“Türkçe şarkılarla duyguyu vermek istiyorum“

Türkçe şarkıları kendilerinin talep ettiğini kaydeden Avcı, “Türkiye'den bu değin alaka beklemiyordum. O Ses Almanya'da Türk bir kız birazcık alaka uyandırır diye düşünmüştüm ama bu dek dev bir ilgiyi beklemiyorduk. Benzer şekilde Almanya'da da öyle. Hayret Verici bir şekilde Almanlardan da destek ve alaka var” ifadelerini kullandı.
Almanya'da Türkçe şarkılarla beğeni toplamanın inanılmaz bir duygu olduğunu dile getiren Avcı, “Benim bu yola başlamadan önce en fazla özen gösterdiğim kendi şarkılarımı kendi dilimde söylemek; kanıma değin işleyen şarkılarla insanların huzuruna çıkmaktı. Bilhassa Türkçe bilmeyenler için bu duyguyu kaldırmak, onlarda sezdirmek istediğim duyguyu sezdirmek fantastik güzel bir ödül benim için“ açıklamasını yaptı.
Şartların yerinde olması durumunda Türkiye'ye gitmeyi düşünebileceğini de kaydeden Zeynep Avcı, önceliğinin çocukları ve eşinin olduğunun altını çizdi. Kendilerini mutlu edebilecek her yerde yeni bir yaşam kurabileceklerini belirten Avcı, bu durumun da şartlara alt olduğunu vurguladı.

“Türk izleyicilerden destek bekliyorum“

Kendisini dinleyen ve beğenen herkesin desteğine ihtiyacı olduğunu söyleyen Zeynep Avcı, sevenlerinin pazar günü canlı yayında kendisini telefonlarla ve SMS mesajları ile desteklemelerini istedi. Bulunduğu yere kadar kendi tırnaklarıyla kazıya kazıya geldiğini gösteren Avcı, “Bundan sonrası için desteğe ihtiyacım var. Bu pazar günü canlı canlı televizyonda olacağız. Bu kez elemelerimiz telefon ve mesajla olacak. Pazar günü 20.15'te yarışmayı izlesinler, beni izlesinler. Eğer hoşlarına gider ve beni desteklemek isterlerse çoktan herkese teşekkür ediyorum“ dedi.

Genç ressam, Türk müziğinin Almanya'da olması gereken yerde olmadığına inandığını söyledi. İnsanların kafalarındaki klişeleşmiş yapının 60 yıldır hala kırılamadığına değinen Avcı, “Olur Ya benim bir nebze katkım olmuştur diye düşünüyorum, olduysa da ne mutlu bana“ ifadesini kullandı.

Kızına Sezen Aksu'nun ismini verdi

Ailesinin yardımları ve destekleri doğruca müzik yaşamını dinç bir şekilde yürütebildiğinin altını çizen Zeynep Avcı, bununla birlikte büyük bir Sezen Aksu hayranı. 6 yaşındaki kızına Sezen Aksu'dan etkilenerek Sezen ismini veren Avcı, “Küçüklüğümden beri eğer bir kızım olursa adını Sezen koyacağım diyordum“ ifadesini kullandı.

Mahmut Tosun
 

Almanya ’da büyük beğeni toplayan Zeynep Avcı çeyrek finalde destek bekliyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum