Alkollü yakalandı, "Bu kadar yüksek çıkması imkansız" dedi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde polis ekiplerinin yürüttüğü trafik denetiminde 313 araç ve sürücüye inceleme yapılırken, 92 araç ve sürücüye para cezası kesildi. Uygulamada 195 promil alkollü araçtan çıkan bir araç sürücüsü, işten yeni çıktığını ve sadece yarım şişe alkol içtiğini belirterek, "C O kadar yüksek olamaz" dedi.

Alkollü yakalandı, "Bu kadar yüksek çıkması imkansız" dedi
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 12:06
Alkollü yakalandı, "Bu kadar yüksek çıkması imkansız" dedi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Antalya'nın Manavgat ilçesinde polis ekiplerinin yürüttüğü trafik denetiminde 313 araç ve sürücüye inceleme yapılırken, 92 araç ve sürücüye para cezası kesildi. Uygulamada 195 promil alkollü araçtan çıkan bir araç sürücüsü, işten yeni çıktığını ve sadece yarım şişe alkol içtiğini belirterek, "C O kadar yüksek olamaz" dedi.
Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Bürosu ekipleri, trafik kazalarını en aza indirmek için denetimlerine aralıksız devam ediyor. Dün gece 313 araç ve sürücü kontrol edilirken, trafik yasalarının ilgili maddelerini ihlal eden 92 sürücüye para cezası kesildi.
Uygulamalar kapsamında 2 aracın trafiğe çıkışı yasaklanırken, alkollü olduğu tespit edilen 4 sürücünün ehliyetlerine geçici olarak el konuldu.

"Yarım bira bu kadar alkol içermez"
Uygulama sırasında alkol kontrolü SH tarafından durduruldu. 195 Promil isimli sürücü, tedbirde alkollü olarak dışarı çıkınca tepki gösterdi. Yakındaki bir alışveriş merkezinde çalıştığını belirten alkollü sürücü, iş çıkışı stres atmak için 1 bira içtiğini, daha yolun yarısına bile gelmeden dolaba girdiğini ve o kadar yükseğe çıkmanın imkansız olduğunu söyledi.
Alkollü araç kullanmaktan 823 TL para cezasına çarptırılan sürücü, aracının hareketsiz kalmasına engel olmak için arkadaşını aradı. Antrenman sahasına gelen arkadaşı, birlikte çalıştıklarını, kısa süre önce ayrıldıklarını, yarım birayla böyle bir alkollü içki almanın mümkün olmayacağını söyleyerek arkadaşından kan bağışlamasını ve kan bağışlamasını istedi. hastanede alkol testi yaptır.

Uygulamayı gördüklerinde, sürücüleri değiştirdiler.
İcra noktasına yaklaşırken durup bir süre bekleyen başka bir otomobilin sürücüsünün değiştiğini gören trafik polisi, otomobili durdurarak kontrol etti. İki kardeş YE ve İ.BE, ehliyetleri olmadığı için sürücü değiştirdiklerini kabul ederken, araç sürücüsü ve araç sahibi babalarına 3 bin 674 TL para cezası kesildi. Araç, olay yerine gelen ruhsat sahibine teslim edildi.
Alkollü yakalandı,
Alkollü yakalandı,
Alkollü yakalandı,
Alkollü yakalandı,
Alkollü yakalandı,
Alkollü yakalandı,
Alkollü yakalandı,
Alkollü yakalandı,
Alkollü yakalandı,
Alkollü yakalandı,
Alkollü yakalandı,

Detaylı bir şekilde, Alkollü yakalandı, "Bu kadar yüksek çıkması imkansız" dedi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum