evde masajmasaj istanbul

Alışveriş için gittiği markette asansör boşluğuna düştü

Alışveriş için gittiği markette asansör boşluğuna düştü, Durum, 18 Temmuz 2021 günü Yalıkavak Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki bir süpermarkette yaşandı.

Alışveriş için gittiği markette asansör boşluğuna düştü
Editör: 15Haber
13 Ekim 2021 - 16:52
Alışveriş için gittiği markette asansör boşluğuna düştü,

Durum, 18 Temmuz 2021 günü Yalıkavak Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki bir süpermarkette yaşandı. Edinilen bilgiye göre ailesi ile birlikte Bodrum'un Yalıkavak Mahallesi'ndeki yazlığına tatile gelen İstanbul Barosu avukatlarından 30 yaşındaki evli ve 1 çocuk annesi Aygin Kuruloğlu, süpermarkete alışveriş için gitti.

Kuruloğlu, reyonların aralarında dolaştığı esnada, peynir almaya yöneldi. O esnada civarda herhangi bir güvenlik önlemi alınmayan asansör boşluğuna sağ ayağını bastı. Ayağını basmasıyla birlikte asansör boşluğundan daha alçak kata düşen avukatın ayağı kırıldı.

Ambulansla ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan Av. Aygin Kuruloğlu, market yetkililerinden davacı oldu sonra İstanbul'a döndü. Ayağındaki talus kemiği kırılan kazazedenin tedavisi halen devam ettiği öğrenildi. Yaşadığı bu şanssız olayla ilgili iddianame hazırlanmasını beklediklerini söyleyen Aygin Kuruloğlu, sonra tazminat davası açacağını anlatarak şöyle dedi:

“Yalıkavak'taki evimizin yanındaki markete alış veriş için gittiğim esnada olay yaşandı. Reyonların aralarında dolaşırken peynir almak için uzandım, sağ ayağım asansör boşluğuna bastı. Önem indirme bindirme asansörü, depoya iniyor. Ama civarda hiçbir emniyet önlemi yok. Beni hastaneye kaldırdılar. Talus kemiği kırılmış. İşletme yetkililerinden davacı oldum. Tedavim hala devam ediyor, az önce ayağım iyileşmedi. İhmali olan kim varsa onlardan şikayetçi oldum. Acilen iddianame hazırlanmasını bekliyorum. sonra tazminat davası açacağım. Ben orada ölebilirdim veya sakat kalabilirdim. ya da kucağımda çocuğum da olabilirdi. Ayrıca ben oraya düştükten daha sonra zarar görmüş halde ambulans beklerken içeri alıcı almaya devam ettiler. Müşteriler asansör boşluğundan aşağı bana bakıyorlar. Bu hasta hakları ihlali. Bu kadar insanın buna tanık olmasına gerek değil.”

Kendisinin spor hukuku ile uğraştığını ve olayın aktarma döneminde yaşandığı için kayıplarının da fazla olduğunu dile getiren Kuruloğlu, “Ben o asansörün izinli olduğunu da sanmıyorum. Bununla ilgili belediyeye de başvurumu yapacağım. Zorunlu araştırmalar yapılsın” diye konuştu.

Hamdi Yörür

 

 

Alışveriş için gittiği markette asansör boşluğuna düştü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum