Alibeyköy deresinde balık ölümleri

Alibeyköy deresindeki kirlilik ve balık ölümleri vatandaşları tedirgin ederken, mahalle sakinleri yetkilileri dereyi temizlemeye çağırdı.

Alibeyköy deresinde balık ölümleri
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 14:25
Alibeyköy deresinde balık ölümleri, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Alibeyköy deresindeki kirlilik ve balık ölümleri vatandaşları endişelendirirken, yerel halk yetkilileri dereyi temizlemeye çağırıyor.
Alibeyköy deresinde meydana gelen kirlilik ve balık ölümleri çevredeki vatandaşların tepkisine neden oldu. Eyüpsultan'dan Haliç'e akan derede bazı balıkların bilinmeyen bir nedenle öldüğü görülürken, derenin kirliliği diğer canlı balıkları da tehdit ediyor.
Derede balıkların ölmesiyle ilgili endişelerini dile getiren vatandaşlar, yetkililerden derenin temizlenmesini ve bu duruma bir çözüm bulunmasını istedi.
"Çevremdeki birçok insan pislikten rahatsız oldu"
Ümit Tunca, sabah spor yapmak için derenin yanındaki parka geldiğini söyledi. "Çevremizdeki bir çok insan kirden rahatsız oldu. Ayrıca araba sürerken bile kokulardan rahatsız oluyoruz. Camları kapatıyorsun, arabayı tamamen izole etmen gerekiyor. Çok ama çok güçlü kokuyor. Ve senin gibi. Görüyorsunuz insanlarımız çöp atıyor. Sanki o derede yaşamak canınızı yakıyor." Belediyenin bu dereye daha fazla ilgi göstermesini, bu dereyi izole etmesini, daha fazla su bulundurmasını ve daha uzun süre su tutmasını bekliyoruz. hayat. Balıkların uzun yaşamamasının nedeni suyun kıt ve kirli olmasıdır. Bundan kaçınılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.
"Balıklara merhamet et, neden ölsünler ki?
25 yıldır dere çevresinde yaşadığını söyleyen Mehmet Demir, "Önceden öyle bir koku vardı, Tayyip Erdoğan düzeltti ve o zamandan beri buraya bakan yok. Şimdi buraya bakan yok. Balıkları görüyor musun? bak balığa bak hele salı ve çarşamba günü balığı görsen burası balık yüzünden bembeyaz olur burdan beklentim ne olacak bu taraflarda daire almış bir daire 2 trilyon 2 trilyon verip o kokuyu mu koklasınlar balık neden ölsünler bu kadar balık gelmedi buraya nereden geldiler nasıl öldüler Burada 100 kilodan fazla balık vardı” dedi.

Detaylı bir şekilde, Alibeyköy deresinde balık ölümleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum