Ali Erbaş'a hakaret davasında 11 avukata hapis cezası istemi

Ali Erbaş'a hakaret davasında 11 avukata hapis cezası istemi, Gündem Haberleri.

Ali Erbaş'a hakaret davasında 11 avukata hapis cezası istemi
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 13:55
Ali Erbaş'a hakaret davasında 11 avukata hapis cezası istemi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ’ın 24 Nisan 2020 ’deki cuma hutbesinin içeriğiyle ilgili Ankara Barosu ’nun yaptığı tanımlama sebebiyle dönemin Ankara Barosu Başkanı, şu anki Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan ’ın da aralarında bulunduğu 11 idare heyeti üyesi hakkında, Hak Bakanlığı ’nın izni ile yapılan soruşturma sonunda dava açıldı.

Ankara 16ncı Ağır Cinayet Mahkemesi ’nde görülen davada, Erinç Sağkan ve kısa bir dönem Ankara Barosu Başkanlığı yapan Kemal Koranel ’in de aralarında bulunduğu 11 sanık, önceki celselerde savunmalarını tamamladı.

SAVCI CELSE ARASINDA MÜTALAASINI MAHKEMEYE VERDİ

Çarşamba günü görülecek dava öncesi cumhuriyet savcısı mütalaasını mahkemeye sundu. Savcı, mütalaasında, Ankara Barosu göre yapılan açıklamada Ali Erbaş ’a yönelik ifadelerin katılanın kişiliğine ve kişilik haklarına yönelik, yaralayıcı, yaralayıcı, sebepsiz bir saldırı olarak açıklama özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceği belirtildi.

Bu ifadelerin yalnızca katılanın kişiliğine, iftihar ve saygınlığına saldırı teşkil ettiği, ifade özgürlüğünün sınırlarını aştığı aktarılarak, her sanığın ayrı olarak 1 yıldan 2 sene 4 avuç içi kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. (DHA)

Ali Erbaş'a hakaret davasında 11 avukata hapis cezası istemi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Ali Erbaş'a hakaret davasında 11 avukata hapis cezası istemi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum