Ali Babacan: Sayın Erdoğan durun yeter artık, dolar 12'yi geçti, dibe batıyoruz

Ali Babacan: Sayın Erdoğan durun yeter artık, dolar 12'yi geçti, dibe batıyoruz, Merkez Bankası'nın çabuk faiz indirimleri sonrası TL'deki sert değer kaybı devam ediyor.

Ali Babacan: Sayın Erdoğan durun yeter artık, dolar 12'yi geçti, dibe batıyoruz
Editör: 15Haber
23 Kasım 2021 - 22:49
Ali Babacan: Sayın Erdoğan durun yeter artık, dolar 12'yi geçti, dibe batıyoruz,

Merkez Bankası'nın çabuk faiz indirimleri sonrası TL'deki sert değer kaybı devam ediyor. Dün günü 11.25'ten tamamlayan Dolar yeni güne rekorla başlarken, 12.50 seviyelerini aşarak rekor tazeledi.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNE GECE YARISI YAYINLADIĞI VİDEOYLA YANIT VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam Kabine Toplantısı'nın gerisinde yaptığı "Ülkemizi denklemin dışına itmek isteyenlerin kur, faiz ve fiyat artışları üzerinden oynadıkları oyunları görüyoruz. Ülkemizi bunca tuzaktan, badireden nasıl çıkardıysak Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu hesaplı kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız" açıklamasına gece yarısı yayınladığı videoyla tepki gösteren Derman Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Erdoğan'ın "ekonomik kurtuluş savaşı" benzetmesine de sert çıkmıştı.

Ekonomi Yazarı Itibar Oğuz: Ürünlerdeki Zam Yüzde 100'ü Aşacak

"SAVAŞTAYIZ DİYORLAR, YOKLUĞA, YOKSULLUĞA RAZI OLACAKSINIZ DİYORLAR"

Erdoğan'ın sözlerini dinlerken hayrete düştüğünü açıklayan Babacan sözlerini şöyle sürdürmüştü:

"Bilhassa ekonomiye dair sözlerini dinlerken hayrete düştüm. Söylediği hamasi, akıl dışı sözlerle ilgili kısa da olsa bir yanıt vermeyi bir yurttaşlık görevi olarak görüyorum. Bakın bir kere şu anda ülkemizde bir ekonomik kurtuluş savaşı falan yok arkadaşlar. Fena yönetimin elinde değersizleşmiş bir Türk Lirası var, itibarı yitirmiş bir Türkiye var. Hani her fırsatta yerli ve milli diyorlar ya, meslek bu gün kendi kendilerine çıkarttıkları gayet de yerli ve milli bir kriz var. Lakin ne yapıyorlar kurdaki bu artışı hemen hemen bir kurtuluş savaşı kimliğine büründürmeye çalışıyorlar. Elinde kuru ekmeği ile kalmış insanları vatan savunmasındaymış gibi kandırmaya çalışıyorlar. Savaştayız diyorlar, yokluğa , yoksulluğa, açlığa razı olacaksınız diyorlar. Yapmayın ya bu ülkenin tertemiz insanlarını aldatmayın. Evet halkımız bu vatan için her türlü zorluğa göğüs germeye hazırdır. Ama bu milletin fedakarlığını, cefakarlığını istismar etmeyin yeter bundan böyle. İktidarınızın süresini uzatmak için kişiye özel bekanız için milletimizi tertemiz duygularını kirletmeyin.

Dolarla İlgili Kritik Uyarı: Artma Yok, Kırılma Olacak

"ÜLKEYİ UCUZ İŞ GÜCÜ MERKEZİ YAPMAYI PLANLIYOR OLABİLİR"

Kıymetli arkadaşlar, korkunç bir konu daha var. Bugün Cumhurbaşkanı kur artınca ekonomiye iyi geleceğini, istihdamın artacağına dair kıymeti kendinden menkul bir tez daha ileri sürmüş. Bu ne seslenmek biliyor musunuz? Döviz kurunun artmasıyla derhal zaten aylık 250 doların altına düşmüş olan asgari ücreti daha da düşürerek iş gücünü ucuzlatmak seslenmek . Sayın Erdoğan, bu ülkeyi ucuz meslek gücü merkezi yapmayı planlıyor olabilir. Madem böylece, çıksın bunu dobra dobra söylesin. Süslü lafların ardında bu gerçeği gizlemesin. Desin ki 'Ben bu ülkenin işçilerinin alın terini ucuzlatarak bu ekonomiyi yöneteceğim' desin."

DOLARIN 12 LİRAYI GEÇMESİ SONRASINDA BABACAN'DAN YENİ AÇIKLAMA

Doların güne rekorla başlaması ve 12.50 seviyelerini aşması ardından Twitter hesabından yeni bir tanımlama daha yapan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da dikkat çeken bir çağrıda bulundu.

"KURU EKMEĞE BİLE FAKIR ÜLKÜ GELDİ İNSANLAR"

Babacan, "Sayın Erdoğan durun yeter bundan böyle. Dolar 12'yi geçti. Ekmek 4 lira elde etmek üzere. Kuru ekmeğe bile muhtaç ayla geldi halk müziği. Dibe batıyoruz. Durun artık" ifadesini kullandı.

Ali Babacan: Sayın Erdoğan durun yeter artık, dolar 12'yi geçti, dibe batıyoruz

??Yıl sonu #dolar tahmininiz nedir?

18.50 itibariyla aktüel Dolar kuru:

1 Dolar = 12,73 Türk Lirası

— Haberler () November 23, 2021

Dolar rekor kırarak 12 ?'yi gördü?

Peki doların yükselişi sizce devam edecek mi? #Dolar #Dolar12

— Haberler () November 23, 2021 Euro kuru ne dek? Euro kaç TL? Euro alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne dek? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne dek? Çeyrek altın ne değin?

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Ali Babacan: Sayın Erdoğan durun yeter artık, dolar 12'yi geçti, dibe batıyoruz, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum