Ali Babacan: Sayın Erdoğan çık ve gereğini yap!

Ali Babacan: Sayın Erdoğan çık ve gereğini yap!, Gündem Haberleri.

Ali Babacan: Sayın Erdoğan çık ve gereğini yap!
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 22:19
Ali Babacan: Sayın Erdoğan çık ve gereğini yap!, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ankara Kızılay Meydanı ’nda Somali ve Etiyopya uyruklu kişilerin işlettiği dükkanın tabelasına polis tarafından müdahale edilmişti. Müdahale sırasında DERMAN Partisi İstanbul Milletvekili Yeneroğlu ve polis amiri arasındaki ağız dalaşı görüntülere yansıdı.

Güvenlik Genel Müdürlüğü ’nden yapılan açıklamada, “Ahlaksız sensin lan, adam gibi konuş” diyen polis amirinin uyarıldığı belirtildi. Güvenlik ’in açıklamasında eski AKP ’li delege Mustafa Yeneroğlu için, “Teşkilatımıza karşın düşmanlığı herkesçe tanıdık milletvekili” ifadeleri kullanılırken, Yeneroğlu hakkında kabahat duyurusunda bulunulacağı duyuruldu.

“BAŞIMA BİR ŞEY GELİRSE BU DURUMDAN İÇİŞLERİ BAKANI SORUMLUDUR”

Mustafa Yeneroğlu, Emniyet Genel Müdürlüğü ’nün açıklamasını “Doğrusu kan dondurucu!” ifadeleriyle değerlendirirken, “Ülkemde beni korumakla mükellef olan güvenlik genel müdürlüğü kadar hedef gösterilebileceğimi hiç tahmin etmezdim. Ben yalnız dolaşan bir insanım. Bundan daha sonra başıma bir şey gelirse bu durumdan İçişleri Bakanı sorumludur” dedi.

Yeneroğlu, yaptığı açıklamada tüm AKP ’lilere seslenerek, “Sizleri de rehin tutan bu hukuk devleti düşmanlarına daha fazla sessiz kalırsanız yarın sizleri de bugün örtülü olarak yaptıklarının çok ötesinde dobra dobra tehdit edecekler” ifadelerini kullandı.

BABACAN: SAYIN ERDOĞAN ÇIK VE GEREĞİNİ YAP

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da Güvenlik Genel Müdürlüğü ’nün açıklamasına şöyle tepki gösterdi:

“Bir polisin yaptığı edepsizliği ve hukuksuzluğu bütün Emniyet teşkilatına mülk eden bu izah etme, ülkem adına bir utanç vesikasıdır! Sayın Erdoğan çık ve gereğini yap! Bugün devlet kurumları vatandaşı korkutma ediyorsa bu; sen ve sana emrindeki bakanın hukuk tanımazlığı yüzündendir!”

GELECEK PARTİSİ ’NDEN ŞENTOP ’A ÇAĞRI: BİR ŞEY SÖYLEMENİZ GEREKMİYOR MU?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ise, polis ile milletvekili arasındaki kavga ve Emniyet Genel Müdürlüğü ’nün açıklamasına ilişkin TBMM Başkanı Mustafa Şentop ’a seslendi.

Üstün, şu ifadeleri kullandı: “Dün polis sıfatını adalet etmeyen biri milletvekiline parmak salladı, hakaret etti, üstüne yürüdü. Bugün Emniyet Genel Müdürlüğü yaptığı tanımlama ile millete, ulusal iradeye, Meclise parmak salladı. Milletvekilinin, milli iradenin, Meclisin onurunu koruması gereken Mustafa Sentop sus pus olmuş. Sayın Şentop, milletvekili, mili irade, başında bulunduğunuz Ulu Meclis korkutma ediliyor… Bir şey söylemeniz gerekmiyor mu ? Makamlar gelip geçicidir. Kuldan değil Allah ’tan korkun…”

Ali Babacan: Sayın Erdoğan çık ve gereğini yap!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Ali Babacan: Sayın Erdoğan çık ve gereğini yap! haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum