Alanya macera turizminde ilgi odağı haline geliyor

Alanya tatilcileri macera turizmi ile adrenalin dolu anlar yaşar ve Akdeniz'in masmavi sularında serinler. Eğlence arayanlar, yamaç paraşütü ve su sporları ile yazı unutulmaz maceralarla geçiriyor.

Alanya macera turizminde ilgi odağı haline geliyor
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 13:14
Alanya macera turizminde ilgi odağı haline geliyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Alanya tatilcileri macera turizmi ile adrenalin dolu anlar yaşar ve Akdeniz'in masmavi sularında serinler. Eğlence arayanlar, yamaç paraşütü ve su sporları ile yazı unutulmaz maceralarla geçiriyor.
Antalya'nın önemli turizm bölgelerinden biri olan Alanya, macera turizmini her yıl katlanarak sürdürmektedir. Kentte tatil yapan yerli ve yabancı turistler, Akdeniz'in masmavi sularında yüzerek serinlemenin yanı sıra adrenalin dolu aktiviteler de gerçekleştirebilmektedir. 700 metre rakımlı Yassı Tepe'de yamaç paraşütü yapan tatilciler tüm şehri havadan izleme şansına sahip oluyor. Yamaç paraşütü yapan turistler, iniş sırasında bol adrenalinli eğlenceli anlar yaşıyor. Yamaç paraşütünün yanı sıra parasailing olarak da adlandırılan parasailing büyük ilgi görmektedir. Tatilciler, Akdeniz üzerinde bir sürat teknesine bağlı bir paraşütle denizin üzerinde uçuyor. Jet ski, banana sled ve ringo kullanan tatilciler adrenalin dolu eğlenceli zamanlar yaşıyor.

"Bu yıl önceki dönemlere göre daha hızlı ve yoğun geçiyor"
Havana su sporları başkanı Fatih Uysal, yoğunluğun pandemi öncesine göre daha fazla olduğunu ve bu durumdan memnun olduklarını belirterek, "Etkinliklerimizde parasailing, jet ski, banana ve Ringo gibi aktivitelerimiz var. Bu yıl pandemi öncesine göre çok daha iyiyiz. Turizm açısından çok daha fazla geliştik. Yamaç paraşütü de burada en üst düzeyde. Kale turlarımız var. Kalenin eteğindeki kayaların arasında dolaşıyoruz. Bu yıl önceki yıllara göre daha İskandinav. Almanya'dan da Türk kardeşlerimiz var. Ayrıca ağır ağırdırlar. Jet ski'ler buradaki aktivitelerde popülerdir. Parasailing asla durmaz. Sabah başlayıp akşama kadar devam ediyoruz. Her gün ortalama 170 ila 180 misafir geliyor. Temmuz ve Ağustos aylarında 250-300 misafirimiz ile çok daha yoğunuz. Bu yıl önceki dönemlere göre çok daha hızlı ve yoğun geçiyor. Bu konuda müşterilerimiz memnun ve bizde memnunuz. »

Adrenalin arayanlar sevindirecek
Çok hareketlilik olduğunu belirten Tarık Tan, "İngiltere'de yaşıyorum, Alanya'ya tatile geldim. Bugün su sporlarına geldim. Jet ski, muz her şey var. Alanya'da çok güzel. "Burada çok fazla eylem var" dedi. Ailesiyle birlikte Fransa'dan gelen Halim Acar, "Deniz kıyısını gezdikten sonra etkinlikleri görmeye geldim. Etkinlikler çok güzel. Paraşüt, jet ski, muz hepsi çok eğlenceli. İnsanlar bize kardeş gibi yaklaşıyor. Çok güzel" dedi.

Detaylı bir şekilde, Alanya macera turizminde ilgi odağı haline geliyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum