Akşener: Türk yargısı için utanç vesikası

Akşener: Türk yargısı için utanç vesikası, Gündem Haberleri.

Akşener: Türk yargısı için utanç vesikası
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 12:54
Akşener: Türk yargısı için utanç vesikası, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasına, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin ’i hunharca katleden Cemal Metin Avcı ’ya ‘haksız kışkırtma ’le 23 sene hapis cezası verilmesine tepki göstererek başlayan Akşener, şunları söyledi:

SAPIKLARI YÜREKLENDİRİYORLAR

– Bugün Türkiye ’de bir psikopatın 14 yıl daha sonra sokaklarımızda gezmesine göz yumuyorlar. Kadın katillerine cesaret veriyorlar. Sapıkları yüreklendiriyorlar. Yuh olsun, yazıklar olsun. Türk yargısı için utanç vesikası olarak anılacak bu kararda onayı olan, imzası yer alan herkesi bugün Allah ’a havale ediyorum. Fakat yarın iki elim de yakalarında olacak.

YARGI TERAZİSİ SİZE DE LAZIM OLABİLİR

– Bu karara imza atanlar sizlere sesleniyorum… Bir gün bu katillerin, bu vicdansızların, bu psikopatların sizlerin de çocuklarını, kardeşlerini, eşlerini bulabileceğinin farkına varırsınız. Umarım bir gün o adalet terazisinin size de lüzumlu olabileceğinin farkına varırsınız.

ÇOK YORULDUK, FAZLA YARA ALDIK

– Bizi değil sayarak, unutturacaklarını sandılar. Bizi yaralayarak, bastıracaklarını sandılar. Bizi öldürerek, eksilteceklerini sandılar. Ama çok yanıldılar. Çünkü her ne dek, iktidar, kadınları her fırsatta hor görse de, bu lekeli zihniyete her fırsatta yol verse de, kadınlara yönelen şiddete her fırsatta göz yumsa da, biz biliyoruz fakat bundan böyle günleri sayılı. Çok yorulduk, fazla bere aldık, çok can kaybettik. Fakat artık, çok az kaldı!. O sandık gelecek ve bu kirli zihniyet çekip gidecek. Ve işte o gün geldiğinde yaralarımızı birlikte saracağız.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YENİDEN YAŞATACAK

– Adaleti, özgürlüğü ve güveni birlikte sağlayacağız. Ölümleri, tacizleri, tecavüzleri yok, artık başarılarımızı konuşacağız. İYİ Parti iktidarında; İstanbul Sözleşmesi her yerde yaşatacak. Kadınlar her yerde konuşacak. Milletimiz her tarafta rahat bulacak. Belirlenmiş olun, çok eksik kaldı!

BAY KRİZ VE NEBATİ ’NİN ABUK SUBUK SAPAN AÇIKLAMALARI

– Her geçen günü yeni bir zamla açıyor, yeni bir kaygıyla bitiriyoruz. Her geçen haftayı da Bay Kriz ve Bitkisel bakanın saçma sapan açıklamalarını dinleyerek geçiriyoruz. Geçtiğimiz hafta bütçe verileri açıklandı. Bizde sırası gelmişken AK Parti iktidarının kobilerimize, esnaflarımıza, gereklilik sahiplerine bakışını bir kere daha görme fırsatı elde ettik.

– Bay Kriz ’in bütçesinde ülkemizdeki bütün çiftçilere ve öğrencilere ayrılan paranın, Kur Korumalı Mevduat sistemine ödenen paradan daha az olduğuna ibretle tanık olduk. Sözüm ona yeni ekonomi modelinde Türk Lirası çakılmasın diye buluş ettiği KKM ucubesi için ödenen para tarıma ve öğrenci burslarına ödenen paranın toplamından daha fazla.

KKM ’NİN MALİYETİ 230 MİLYAR LİRAYI BULACAK

– Maalesef bu gidişle KKM sisteminin ülkemize maliyeti 230 milyar lirayı bulacak. Bu parayla ülkemizin çoğu problemini rahatlıkla çözmek varken Bay Kriz ve arkadaşları sırf olağanüstü fikirleri bir gün daha yaşayabilsin diye ülkenin kaynaklarını heba ediyor.

Akşener: Türk yargısı için utanç vesikası, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Akşener: Türk yargısı için utanç vesikası haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum