Akşener: 'Türk çiftçisi ölsün, Amerikan çiftçisi yaşasın' dediler

Akşener: 'Türk çiftçisi ölsün, Amerikan çiftçisi yaşasın' dediler, Gündem Haberleri.

Akşener: 'Türk çiftçisi ölsün, Amerikan çiftçisi yaşasın' dediler
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 22:44
Akşener: 'Türk çiftçisi ölsün, Amerikan çiftçisi yaşasın' dediler, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için geldiği Mersin ’in Mut ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

“Başbakan Akşener” sloganları eşliğinde konuşmasına başlayan İYİ Parti lideri, kalabalığın içinden kendisine seslenen bir çocuğu yanında çağırdı.

“SARAY ’DAKİLERİN UYKUSU KAÇTI FAKAT KORKUNUN FAYDASI DEĞIL”

Sarıldığı çocuğun “Anaların duasıyla, babaların sevgisiyle, halkının oyuyla gel Başbakanım” demesi üzerine Akşener, “Ben acilen konuşmayı bırakıp gideyim. Saraydakilerin uykusu zaten kaçtı, siniler laçka oldu ama korkunun faydası yok. Bu harami düzeni helal oylarınızla sandıkta, birlikte, demokrasi ile ele ele verip yıkacağız inşallah. Çok az kaldı. o kadar az kaldı oysa, bugünden her türlü melaneti gerçekleştirmek üzere yola çıktılar lakin vatandaşımızın, milletimizin, kadınlarımızın, erkeklerin, çocukların ve hele o gençlerin ahı tutacak ahı“ dedi.

Şeker fabrikalarının satışına değinen Akşener, “İşletiyorlar mı, hayır. Ne yaptılar, kapattılar. Pancar ekmesi ne oldu, pancar ekimi gitti. Pancar ekimi gidince, hayvan küspesi gitti. Yem fiyatları ne oldu, uçtu gitti. Şeker fabrikalarını yandaşlara peşkeş çektiler. Amerika ’nın şirketine peşkeş çektiler. ‘Türk çiftçisi ölsün, Amerikan çiftçisi yaşasın ’ dediler. Buna can dayanmaz. Bu gayretullaha dokunur ve dokundu.” ifadesini kullandı.

“SİZİ AÇLIĞA MAHKUM ETTİLER”

Türk Telekom üzerinden eleştirilerde bulunan Akşener, “128 milyar dolar gitti fakat ben size daha enteresanı söyleyeyim. Hepimizin vergilerinden oluşan 24 milyar lirayı, aile dostunu mahcup etmek yerine sizi açlığa mahkum etti, 24 milyar lirayı Hariri ’nin cebine koydu.” diye konuştu

Bu para ile 1 sene baştan başa ilkokuldan lise sona değin tüm öğrencilere sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilebileceğini gösteren Akşener, İstanbul ’da öğünün birini yiyip diğerini yiyemeyen çocuklar olduğuna uyarı çekti.

en az emekli maaşının en az ücret seviyesine çıkarılması yönünde tekliflerinin olduğunu andıran Akşener, “Şimdi 5 müteahhidin ücret borçlarını sildiler. Senin emekli maaşını, en düşüğünü, asgari aidat seviyesine çıkarabilirdi. Seni açlığa hükümlü etti, buna karşılık yandaşlarının ceplerini doldurdu” ifadesini kullandı.

“KAHROLSUN İSTİBDAT YAŞASIN HÜRRİYET” SLOGANLARI

Kendisini dinleyen kalabalığın “Kahrolsun istibdat yaşasın özgürlük” sloganları atması üzerine Akşener, “Bunu diyen gençler, bunu diyen kadınlar, bunu diyen yaş almışlar yenilebilir mi bu ülkede? Hayır muhtemel değil. Geliyor attaya gitme zamanı. Tekrar söylüyorum; attaya gitme vakti geliyor” biçiminde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın geçmiş yıllardaki yüzük çıkışına göndermede bulunan Akşener, “Bu yüzükten sonra kaç gemicik, kaç villacık, kaç apartmancık, kaç iş yericik oldu?” diye sordu.

“Ey milletim ne yüzükmüş bu” diyen Akşener, şöyle devam etti:

* “Hanımefendiler, beyefendiler sizin yüzükleriniz para etmiyor, arkadaşın yüzüğü neler ediyor neler. ‘Bu yüzükten fazla bir şeyim olursa, bu kardeşiniz yamuk yapmıştır ’ diyenler el yargı doğru söylüyor. Kendi kendilerine söylediler, kendi kendilerini yalanladır. İşte bu harami düzeni birlikte yıkacağız.

* 5 tane maaş bölge danışman var. Senin çocuğun aç, senin çocuğun umutsuz, senin çocuğun atanamamış, senin çocuğun minimum ücretle meslek bulamıyor ama 5 maaş alan saygısız, çirkin, çirkef, garibanı tekmeleyen danışmanlar var. 10 ücret alanlar var, 315 bin lira ücret alanlar var. Ey besiciler, hamile ineğini kesime gönderiyorsun yemin pahalılığında. Hem evlerde ayrıca dükkanlarda keza sulamada elektrik parası ile elektrik gibi çarpılıyorsunuz. İşte buna can dayanmaz.

* Seçmen velinimettir. Bizi birbirimize düşürdüler. Bundan Böyle bunu başaramayacaklar. Sizin dertleriniz üzerinden konuşmayana oy yok. Sizin dertlerinize çözüm üretmeyenlere oy yok. 5 ücret danışmanlar için size hakaret edenlere oy yok. En önemlisi sizden uzaklaşıp, sizi nankörlükle suçlayanlara, sizi teröristlikle suçlayanlara, sizi şükürsüzlükle suçlayanlara oy yok. Bu harami düzene sebep olanlara, yedikleri içtikleri haram olsun, zıkkım olsun.”

Akşener: 'Türk çiftçisi ölsün, Amerikan çiftçisi yaşasın' dediler, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum