Akşener: Bu reva mı kardeşim? Haram, zıkkım olsun

Akşener: Bu reva mı kardeşim? Haram, zıkkım olsun, Gündem Haberleri.

Akşener: Bu reva mı kardeşim? Haram, zıkkım olsun
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 00:10
Akşener: Bu reva mı kardeşim? Haram, zıkkım olsun, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Tekirdağ ’ın Malkara ilçesinde kendisini bekleyenlere seslendi. Vatandaşlara mikrofon uzatıp sıkıntılarını dinledi.

image small

“CUMHURBAŞKANI ’NIN FAZLA DERDİ VAR, GEÇİNEMİYOR”

Konuşması esnasında Akşener ’in mikrofon uzattığı bir vatandaş “Biz emekliler açız. Et alamıyoruz, rahatsızız doktora gidemiyoruz. Hani Tayyip baba nerede? Ne olursunuz, ölüyoruz artık, bizi kurtarın” diye konuştu.

image small

Bu sözler üzerine Akşener, “İşte bu da emekli bir ablamız. 2500 lira ücret alıyordur 2500 liralık maaşla et de alamaz, elektrik parası da ödeyemez, hiç bir şey yapamaz.” ifadesini kullandı.

Bir başka vatandaşın “Belediye Başkanımız ondan daha çok destek yapıyor” demesi peşinde Akşener, “Kızım, Cumhurbaşkanı ’nın çok derdi var. böylece çok fazla.. 5 maaş alan danışmanlar var, 11 maaş bölge danışmanlar var. Şu Anda kendi maaşına da yüzde 40 zam yapıyor, geçinemiyor. 140 bin lira ile geçinemiyor, ne yapsın? 13 uçak var. İtibardan tasarruf olmaz. Senin çocuğun işsiz, 5 maaş bölge, 10 ücret alan danışman var. Bu reva mı kardeşim? Elbet haram olsun, zıkkım olsun.” karşılığını verdi.

image small

“BENİM GİBİ BÜTÜN AĞALAR GELECEK”

Seçmenin velinimet olması gerektiğini vurgulayan Akşener, şunları söyledi;

*Nasıl o dükkanların içinde tip velinimet ise seçmen de velinimet olmalı. Seçmenin velinimet olması için siyasetçiyi ayağınıza getireceksiniz. Benim gibi tüm ağalar gelecek, karşınızda devlete ait tazim duracak.

* ’Ceketimi assam seçilirim, şapkamı assam seçilirim ’ zamanını bitireceğiz. El ele, kalp kalbe verip bu harami düzeni, demokrasiyle, oylarınızla, sandıkta emekli edeceğiz inşallah.

*Ondan sonra da en düşük emekli maaşı minimum aidat kadar olacak. En Az aidat zamlarla karşılaştığı vakit eğilmeyecek, bükülmeyecek derecede olacak. Hepimizin cebinden aldı Hariri ’nin cebine koydu.

*Buna karşılık çiftçinin Nisan ayındaki gübresini bedava verebilirdi, vermedi. Bu bir harami düzendir. Bu bir haram düzenidir. El ele verip birlikte bitireceğiz.

“8 AY EVVEL 160 LİRA OLAN TÜP 340 LİRA OLDU”

İYİ Parti lideri Tekirdağ turunun son durağı Hayrabolu oldu. Esnaf ziyareti yaptı, vatandaşlara seslendi. İktidara karşın eleştirilerini sürdürdü.

Bir esnaf Akşener ’e “Elektrik, su, doğalgaz, kira… bitiyor maaş. 2 yaşında çocuğum var benim.” diye dert yandı.

“Akşama eşin ne pişirdi?” diye soran Akşener ’e esnaf “Makarna yapmıştır mümkün. Çocuklarımız için yaşıyoruz zaten lakin son zamanlarda can sıkıntısı geldi” diye cevap verdi.

Mutfak tüpleri satan dükkana uğrayan Akşener, esnafa “Nasıl işler, geçinebiliyor musunuz?” diye sordu. Esnaf, tüpleri göstererek “Burası ücret dairesi. 8 ay evvel 160 liraydı şu an 340 lira. Müthiş bir ÖTV ’si var. Bir tüpten ÖTV alınıyor bu memlekette. Köylere arabalarımız gidiyor. 200 liraya yaptığımız işi şu lahza 800 liraya yapıyorum.” biçiminde konuştu.

“BANKALARDAN ÇIKAMIYORUZ”

Giyim dükkanına da uğrayan Akşener, esnafa “Nasılsınız?” diye sordu. Bin ah işitti. Esnaf, “Hiç iyi değiliz. Ne mülk alabiliyoruz, ne mal satabiliyoruz. Reyonlara bakın abes. Milyonluk adamların vergilerini siliyorsunuz. Biz 5 lira vergi ödeyeceğiz diye icra yolluyorsunuz. Bankalardan çıkamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Akşener: Bu reva mı kardeşim? Haram, zıkkım olsun, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Akşener: Bu reva mı kardeşim? Haram, zıkkım olsun haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum