AKP ve MHP 'ye 'Gülistan Doku ' çağrısı haberi

AKP ve MHP ’ye ‘Gülistan Doku ’ çağrısı, Gündem Haberleri.

AKP ve MHP 'ye 'Gülistan Doku ' çağrısı haberi
Editör: 15Haber
22 Ocak 2022 - 02:00
AKP ve MHP ’ye ‘Gülistan Doku ’ çağrısı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

TBMM eski Başkanvekili ve CHP Tunceli eski Milletvekili Kamer Genç ’in, ölümünün 6 ’ncı sene dönümünde, düzenlenecek olan kutlama etkinlikleri için Tunceli ’ye gelen CHP Grup Başkanvekili Bağımsızlık Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı  Veli Ağbaba, CHP İstanbul Milletvekilleri Yüksel Mansur Kılıç, Aykut Erdoğdu ve CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Gülistan Doku ’nun ailesinin 21 gündür adliye binasının önünde devam ettirdikleri oturma eylemine destek ziyaretinde bulundu.

“BİZİM SESİMİZİ KILIÇDAROĞLU DUYDU”

‘Benim 21 yaşındaki gencecik kızım minicik şehirde kayboldu ’ diyen anne Bedriye Doku, “Tuncay Vali ‘suda kızınız cesedini size vereceğiz ’ dedi. Hani kızım? Neden yalan söyledi vali bizi oyaladı? O çocuk kimdi onu böylece kolladılar, gözaltına almadılar? Benim kızımın başına ne geldiyse o biliyor. diğer taraftan hakkımızı aradık diye benim kızıma hapis para cezası verdiler. Yargı Bakanı Gülistan Doku sorusunu istemiyor. Ülkede başka bir adalet bakanı varsa ona soralım. Bizim sesimizi kimse duymuyor, inanıyoruz Kılıçdaroğlu duydu sizi gönderdi” diye konuştu.

“YARGI SESLENMEK İÇİN ADLİYE BİNASININ ÖNÜNDEYİZ”

Gülistan Doku için TBMM ’de araştırma komisyonu kurulması yönünde öneri vereceklerini belirten CHP Grup Başkan Vekili Serbest Özel, şunları söyledi;

*Adeta 2 yılı geçmiş bir süreçte bir şeyler anlatmak fazla zorlama. Geçen yıl geldiğimizde birlikteydik. Anne ve aile suyun başında bekliyordu. Burada bir şeye uyarı sürüklemek isterim. O zaman aile bana defalarca söyledi; şu anda Ordu ’da valilik yapan dönemin Tunceli Valisi Tuncay Sonel, sürekli ‘kızınız suda, suda çıkacak ’ dedi ve oraya yönlendirmelerde bulundu.

*İşte görüntüler var ortaya çıkacak dediler. Hep aile endişe ediyordu, burada diyorlar ya çıkmazsa. Her yönüyle bir araştırma yapılması lüzumlu. Gülistan illa sudan çıkacak, ölüsü çıkacak diyorlardı. Aile ‘çok yönü olan arama yapılsın ’ dedi ama ailenin o zamanki feryadı dinlenmedi.

*Acilen suyun başında değiliz hak çağirmak için adliye binasının önündeyiz. Ailenin sesini Türkiye ’ye duyurmak için çağrısı vardı. Bizlerde bu çağrıyı dinlemeye geldik. Onlar Ankara ’da dertlerini açıklama yapmak istiyorlar. Biz CHP grubu olarak bu işe ön ayak olmaya ve onlara konut sahipliği yapmaya öteki grup başkanlarıyla temas kurmalarını sağlamaya hazırız.

“AKP VE MHP ’Yİ ARAŞTIRMA ÖNERGESİNİ DESTEKLEMEYE MISAFIR ETME EDİYORUZ”

Gülistan Doku için mecliste bir araştırma önergesi daha vereceklerini gösteren Özel, sözlerini şöyle sürdürdü;

*Gülistan Doku ’nun annesinin yargı talebi, onun yüreğindeki yangın serinlemeden hiçbirimizin bu işin peşini bırakmasını beklemesin. Hem çok güvenilmez durumlar var. Bir üvey evlat ve babanın konumu ve o konumdan dolayı soruşturmanın sağlıklı yürütülmediğine dair eleştirileri biz de paylaşıyoruz.

*Gülistan Doku ’ya yargı için elimizden geleni yapacağız. Daha önce yaptığımız gibi Tunceli milletvekilimiz ile birlikte bu ziyaretten sonradan mecliste araştırma önergesi daha vereceğiz.

*AKP ve MHP ’yi bu araştırma önergesini desteklemeye ve meclisin bu işe el koymasını sağlamaya misafir etme ediyoruz. Her şey muhalefetten geliyor diye hayır diyenler Gülistan ’ın annesinin ve ailesinin sesini duysun bundan böyle.

AKP ve MHP ’ye ‘Gülistan Doku ’ çağrısı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum