AKP ve MHP'den kira önergesine de ret geldi

AKP ve MHP'den kira önergesine de ret geldi, Gündem Haberleri.

AKP ve MHP'den kira önergesine de ret geldi
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 23:44
AKP ve MHP'den kira önergesine de ret geldi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz tarafından Meclis Başkanlığına “Konut fiyatları ve ev kira artışları sebebiyle yaşanan barınma krizi” hakkında araştırma önergesi sunuldu.

“KONUT KRİZİ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR”

İYİ Parti ’nin önergesinde, ekonomik daralma ve krizle birlikte bilhassa İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde ev krizinin her geçen gün büyüdüğü, kira oranlarının arttığı vurgulandı.

YÜZDE 161 ’LİK ARTIŞ

İstanbul ’da Nisan 2022 sonu itibariyle, son bir sene içinde mevcut kiracılar için bir senelik kira fiyatlarının yüzde 45,88 arttığı, yeni kiralık konut ücretlerinin çoğalma oranının ise yüzde 161,4 olduğunun vurgulandığı araştırma önergesi gerekçesinde, “Yüksek oranda gelişen kira oranları, ileride devlet kurumlarının işleyişini de etkileyecek, ulus kurumlarında kalifiye personel sorunu yaratacaktır” denildi.

İYİ Parti ’nin sunduğu araştırma önergesi teklifi, bugünkü TBMM Genel Kurulu ’nda AKP ve MHP ’nin oyları ile reddedildi.

AKP ve MHP'den kira önergesine de ret geldi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. AKP ve MHP'den kira önergesine de ret geldi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum