'AKP ve Erdoğan adına bir çürümüşlüğün, utancın fotoğrafı'

'AKP ve Erdoğan adına bir çürümüşlüğün, utancın fotoğrafı', Gündem Haberleri.

'AKP ve Erdoğan adına bir çürümüşlüğün, utancın fotoğrafı'
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 21:42
'AKP ve Erdoğan adına bir çürümüşlüğün, utancın fotoğrafı', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Türkiye ’yi ziyaret eden Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud, bugün Beştepe ’de resmi törenle karşılandı.

Muhalefet, iktidarın geçmişteki söylemlerine rağmen bu ziyaretin gerçekleşmesine tepkilerini sürdürmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın, Beştepe ’de Selman ile fotoğrafını paylaşan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Bu fotoğraf AKP/Erdoğan namına bir çürümüşlüğün, utancın fotoğrafıdır!” dedi.

Uysal, açıklamalarının devamında “Tüm iddialarınızla sınandınız ve kaybettiniz! Dün söylediklerinizi, bugün red ettiniz! ‘Hak ’iniz Deniz Feneri Davası ’nda batmıştı zaten! Kaşıkçı cinayeti ’nin izini zannediyorsunuz fakat dolarlar siler…” dedi.

RESMİ TÖRENLE KARŞILANDI

Türkiye ’ye devlete ait ziyarette yer alan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ’ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmî törenle karşıladı.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman ’ın bulunduğu makam aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede tedarik eden süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Muhammed bin Selman ’ın merasim alanındaki yerlerini almalarının peşinde, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülke milli marşları çalındı. Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Muhafız Alayı Merasim Kıtası ’nı selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

İki ülke heyetlerinin takdimi ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Muhammed bin Selman, merdivenlerde Türkiye ve Suudi Arabistan bayrakları önünde tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

Baş başa görüşmeye geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Muhammed bin Selman, heyetler arası röportaj gerçekleştirdi.

Törende, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Define ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Ankara Valisi Vasip Şahin de hazır bulundu.

ERDOĞAN “BUNLAR DÜNYAYI ENAYİ ZANNEDİYOR” DEMİŞTİ

Gazeteci Cemal Kaşıkçı ’nın 2 Ekim 2018 ’de İstanbul ’da Suudi Arabistan Başkonsolosluğu ’nda öldürülmesiyle ilgili davada 7 Nisan ’da askıya alma kararı verilmişti. Dosya, Yargı Bakanlığı ’nın olumlu görüşü üzerine Suudi Arabistan ’a devredilmişti. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ’ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı ’nın vahşice katledilmesine ilişkin 2018 yılında, “Bunlar dünyayı enayi zannediyor. İnsanları enayi zannediyor. Bu ırk enayi değil, hesabı sormasını bilir” sözleri üstüne, geri adım atılması kamuoyunda ve siyasette büyük tepki çekmişti.

'AKP ve Erdoğan adına bir çürümüşlüğün, utancın fotoğrafı', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 'AKP ve Erdoğan adına bir çürümüşlüğün, utancın fotoğrafı' haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum