AKP 'lilerin 500 bin liralık gezisini belediye ödemiş

AKP ’lilerin 500 bin liralık gezisini belediye ödemiş, Gündem Haberleri.

AKP 'lilerin 500 bin liralık gezisini belediye ödemiş
Editör: 15Haber
29 Haziran 2022 - 13:23
AKP ’lilerin 500 bin liralık gezisini belediye ödemiş, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Konya ’da AKP ’li Selçuklu Belediyesi, Bosna-Hersek ’te 512 ’ncisi düzenlenen Ayvaz Büyükbaba Şenlikleri için bir yolculuk programı düzenledi. Geziye AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AKP ’li belediye meclis üyeleri, AKP ilçe başkanları, AKP ’li Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve eşleriyle birlikte toplamda 42 kişi katıldı.

AKP ’Lİ BAŞKAN ŞENLİK FOTOĞRAFLARINI SOSYAL AĞ HESABINDAN PAYLAŞTI

Bosna Hersek gezisine ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan AKP ’li Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı şu notu düştü:

“Boşnak kardeşlerimizin İslamiyet ’i kabul etmesinin en önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına Bosna-Hersek ’te 512 ’ncisi düzenlenen Ayvaz Büyükbaba Şenlikleri ’ne katıldık. Bugün sona eren şenliklerde Boşnak kardeşlerimizin coşkusuna ortak olduk.”

GEZİNİN ÜCRETİ BELEDİYENİN KASASINDAN ÖDENDİ İDDİASI

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, AKP ’lilerin Bosna Hersek gezisi için 500 bin lira harcadığını ve bütün harcamamaları Selçuklu Belediyesi ’nin kasasından karşılandığını ileri sürdü. Tepecik, “Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, aralarında eşlerinin de bulunduğu 42 AKP ’liyi Bosna Hersek için şenliklere götürüyor.

Edindiğimiz bilgilere göre belediye 4 gecelik yolculuk için 500 bin lira masraf yapıyor ve bunu da belediyenin kasasından karşılıyor. Bu gezide birey başı ortalama 700 avro harcanıyor” dedi.

“BU MİLLETİN PARASINI ORALARDA YEMEYE UTANMADINIZ MI ?”

Vatandaşın fakirlik içerisinde olmasına karşın belediyenin ulus kaynaklarını kendileri için harcadığını kaydeden Yığın, “Vatandaşımız yoksulluk içerisinde kıvranırken iddiaya göre ‘gönül belediyeciliği ’ yaptıklarını söyleyenler milletin parasını gönüllerince keyfi şekilde harcıyor. Gezi fotoğraflarına bakılacak olursa utanmaları gerekirken hepsinin yüzleri gülüyor.

Geziye eşlerini de yanlarında götüren bu AKP ’liler halka ne yanıt verecek? Hatta geziye eşlerinden hariç AKP ’li ilçe başkanlarını da götürüyorlar. Onların orada ne işi var? Bu geziye katılan bütün AKP ’lilere sesleniyorum; bu milletin parasını oralarda yemeye utanmadınız mı? Bu kul hakkıdır efendiler. Çıkıp halka bu seyahat hakkında izah etme yapın” siteminde bulundu.

 

AKP ’lilerin 500 bin liralık gezisini belediye ödemiş, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. AKP ’lilerin 500 bin liralık gezisini belediye ödemiş haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum