'AKP'li yöneticiler bana şikayet ediyor ama çıkıp mertçe konuşamıyor'

'AKP'li yöneticiler bana şikayet ediyor ama çıkıp mertçe konuşamıyor', Gündem Haberleri.

'AKP'li yöneticiler bana şikayet ediyor ama çıkıp mertçe konuşamıyor'
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 23:47
'AKP'li yöneticiler bana şikayet ediyor ama çıkıp mertçe konuşamıyor', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Adıyaman ziyaretleri zarfında partisinin İl Başkanlığında STK temsilcileri toplantısına katıldı.

“BİR ZÜMRE AVRUPA, BİR ZÜMRE AFRİKA STANDARDINA YAŞIYOR”

Adıyaman ’da kişi başına düşen milli gelirin, Ermenistan, Cibuti, Bolivya, Vietnam, Sri Lanka düzeyinde olduğunu bildiren Davutoğlu, “Türkiye ’nin temel meselesi de budur. Türkiye ’de iki zümre var. Bir grup, Avrupa standardında yaşıyor. Bir zümre ise Afrika standardında yaşıyor. Kazanç dağılımı yerle bir olmuş. Adıyaman ’ın kaderi 3 bin 500 dolar ulusal gelire sahip almak değildir. Birilerinin sizi sokmaya çalıştığı o kıskacı belli olunuz oysa kıracağız, Adıyaman ’ı koca bir köy değil, öncü bir il yapacağız bundan cümbür cemaat belli olsun” diye konuştu.

“DEVLETE VERİLEN HEDİYELERİ KENDİ MÜLKLERİNE GEÇİRENLER…”

İktidarı yolsuzlukla suçlayan Davutoğlu, “Bugün devletin içine damadını, akrabasını sokanlar, devletin hazinesini 3-5 müteahhide peşkeş çekenler, ellerine devletin hediyesi olarak verilen hediyelerle milyonlarca dolarları, hediyeleri devlete vermeden kendi şahsi mülklerine geçirenler, gördükleri her yere adlarını yazdıranlar, millet paralarını kendi şahsi PR ’ları için kullananlar… Sizler Hz. Ömer ’den daha büyük değilsiniz. Biz iktidarda kim olursa olsun, en yakın arkadaşımız, dostumuz da bu hesabı sorarız. Adıyaman ’da halk intihar ederken, sizin çocuklarınız 4-5 maaşı nasıl alıyor diye sorarız arkadaşlar! Üzerimize gelseler de sorarız, saldırsalar da sorarız, korkutma etseler de sorarız” dedi.

“SIRITAN DAMADIN RESMİNİ UNUTMAYIN”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci ’nin ‘Pelikan yapılanması ’ ile ilgili açıklamaları nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı ’na ifade vermesini değerlendiren Davutoğlu, şöyle konuştu:

* “Benim insanlar kadar bahşedilen başbakanlık makamını elde etmek için imzalar toplamış başbakan, tünelde kaçmış saklanmışken, ben Selim Temurci ’ye 15 Temmuz gecesi ‘Son damlamıza dek çaba edeceğiz ’ dedim. 15 Temmuz gecesi sabaha dürüst cumhurbaşkanını alanda karşılayıp, yanına o üzgün, o çileli beyaz gönlüyle duran Selim Temurci, öbür yanına da sırıtarak duran damat. O devlete ait hiç unutmayın.

* Bir milletin acısı üzerinde, Selim Temurci o acıyı temsil ederek orada dururken, cumhurbaşkanına İstanbul ’a inmeyi cesareti gösteren o kahraman direnişi yapmışken, cumhurbaşkanının en yakın arkadaşı olarak gördüğü Erol Olçok kardeşimizin şehadete ulaştığı bir gecede yanına damadı sırıtıyordu.

* O Temurci acilen, Pelikan denilen bir çetenin, Türkiye ’de hukuku ele geçirmeye çalıştığını Yargı Bakanı Abdulhamit Gül ’ün söylediği bir çetenin hakkında konuştu diye bugün adliyeye çağrılıyor. Pek mi? Niçin çağrılıyor? Bize dehşet verecekler. Dün CHP İl Başkanı siyasi yasaklı ülkü getirilecek şekilde zorlama gördü. Bugün Selim Temurci çağrıldı.”

“AKP ’Lİ YÖNETİCİ BANA ŞİKAYET ETTİ”

Sorunların 3 nedeni olduğunu söyleyen Davutoğlu, bunların cehalet, kanunsuzluk ve haksızlık olduğunu belirtti.

Kanunsuzluk konusuna değinen Davutoğlu, “Şu Anda Türkiye, yolsuzluklar listesinde dünyada en önde gelen 3-5 ülkeden birisi. Yolsuzluğun girmediği yer değil. AKP ’de hâlâ yönetimde olan birisi geçen karşılaştığımızda dostça bir şekilde şikayet etti. Hepsinde o rahatlık var. Yalnız kaldıklarında şikayet ediyorlar, çıkıp cesurca konuşamıyorlar. ‘Yolsuzluk nedir? ’ diye sordum. Çünkü kanunsuzluk gibi görünen her şey meşrulaştı… Yolsuzluklar, milletin kanının emilmesidir” diye konuştu.

'AKP'li yöneticiler bana şikayet ediyor ama çıkıp mertçe konuşamıyor', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum