AKP'li ve CHP'li vekiller arasında gerginlik

AKP'li ve CHP'li vekiller arasında gerginlik, TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı.

AKP'li ve CHP'li vekiller arasında gerginlik
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 19:49
AKP'li ve CHP'li vekiller arasında gerginlik,

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı. Gündem dışı konuşmaların arkasından, grup başkan vekilleri oturdukları yerden laf alarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019 ’da başlattığı oturma eylemi bugün 863 ’üncü gününde. Yani annelerimiz dünyaya getirdikleri evlatlarının gerisinde, gözyaşlarıyla büyük bir umut içerisinde baştan ailelerine dönüşü bekliyor. Her şeye rağmen tehditlere boyun eğmeden haklı mücadelelerini sürdüren Diyarbakır annelerimiz, inşallah terörü ve onun siyasi uzantılarının kökünün kazınmasında o mahşeri vicdanlarıyla en yüksek mertebede, milletimizin sinesinde yerlerini almışlardır. Devlet ve halk olarak bu terörü beraber kazıyacağımızı bir kere daha ifade ediyorum” dedi.

CHP ’Lİ ALTAY: BUNLARI KORUYAMAYAN DEVLET OLMAZ

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Her gün bir felaket, her gün bir travma. Avukat Dilara Yıldız, Raziye Oskay; 2 bayan katledildi. Enes Kara, bir firari öğrenci yurdunda yaşadığı zorluklara dayanamayarak intihar etti. Şu Anda çocuklarını, gençlerini, kadınlarını korumak devlet olmanın gereğidir. Bunları koruyamayan devlet olmaz. TBMM ’nin Türkiye ’de her gün bu tarz bir trajediye, bir travmaya göz yumma lüksü ve hakkı da yoktur” diye konuştu.

“KÂBUSA DÖNMÜŞ DURUMDA”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ise bayan cinayetlerinin gerisinde yayımlanan baş sağlığı mesajlarının tatmin edici olmadığını belirterek, “Mutlaka tedbirlerin alınması gerekiyor. Artık bu olumsuzluklar kâbusa dönmüş vaziyette. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti, şehirlerde kangrene dönmüş yurt sorununu mutlak suretle çözecek adımlar atmayı becerebilmelidir” ifadesini kullandı.

AKP ’Lİ TAMER: BU MİLLİ MESELEDE YANIMIZDA OLUN

Konuşmaların gerisinde grup önerilerine geçildi. HDP grubu önerisi görüşülürken, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer laf alarak, Türk Tabipleri Birliğinin Turkovac aşısına yönelik iddialarına tepki gösterdi.

Tamer, “Türk Tabipleri Birliği ne olduğu kesin olmayan bir kurum. Ben onu kabul etmiyorum doktor olarak. Kalkmış, eleştirmeye kalkıyor. Ona da en iyi cevabı, gerekli cevabı Hacettepe Üniversitesinin hocalarından Prof. Dr. Serhat Ünal verdi. Bakın, Almanya, Alman gazeteleri Türk Tabipleri Birliğini örnek göstererek Turkovac ’ı kötülemeye çalışıyor” dedi.

“YANIMIZDA OLUN”

AKP ’li Tamer, bu sırada CHP sıralarına dönerek, “bari bu ulusal meselede yanımızda olun. daima karşımızdasınız; onun için ‘yanımızda olun ’ diyorum. Ne yaparsanız yapın ne getirirseniz getirin sağlık durumu çalışanlarının emeklerini size de yem etmeyeceğiz, gereğini de vereceğiz diyorum” diye konuştu.

BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜLER

Bunun üstüne CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP ’li Tamer ’in sözlerine tepki göstererek, “Şimdi burada, siyasi etik ve edebe uygunsuz bir konuşmayı ibretle izledik” ifadesini kullandı.

Bunun üstüne AKP ’li milletvekilleri Engin Altaya ‘utanmaz sensin ’ diyerek karşılık verdi. Peşinde bazı AKP ’li ve CHP ’li milletvekilleri oturdukları yerden kalkarak birbirlerinin üstüne yürüdü. Öteki milletvekillerinin araya girmesiyle ağız dalaşı büyümeden sonlandırıldı. DHA

AKP'li ve CHP'li vekiller arasında gerginlik, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum