AKP'li Ünal'dan CHP'ye tepki

AKP'li Ünal'dan CHP'ye tepki, Mahir Ünal, AKP İl Danışma Meclisi Toplantısı ’na bulunma üzere Adıyaman ’a geldi.

AKP'li Ünal'dan CHP'ye tepki
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 20:25
AKP'li Ünal'dan CHP'ye tepki,

Mahir Ünal, AKP İl Danışma Meclisi Toplantısı ’na bulunma üzere Adıyaman ’a geldi. İlk olarak Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ve Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ’ı ziyaret eden Mahir Ünal, sonra AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı ’na katıldı. Mahir Ünal, toplantıda partililere hitap etti.

HDP Milletvekili Semra Güzel ile PKK ’lı terörist Volkan Bora ’nın terör örgütü kamplarında çekilmiş fotoğraf ile ilgili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun açıklamalarını değerlendiren Mahir Ünal şunları söyledi:

* Çözüm sürecinde çekildiğini söylüyor. Geçen gün 2017 yılında Adıyaman ’da öldürülen bir teröristin üzerinden çıkan fotoğrafları tüm Türkiye gördü. Bir şeyi dürüst koyalım kimse dünyada terörü, silahı, şiddeti savunamaz. HDP hariç, onlar savunuyorlar. Şu Anda HDP ’nin yanına CHP de savunmaya başladı.

* Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu ’na bunu sordular. Kemal Kılıçdaroğlu, ‘o meslek çözüm sürecinde olmuş ’ diyor. Efendi çözüm süreci bu devletin demokrasiyi korumak için zorunlu enstrümanları kullanarak terörü sona erdirmek için attığı adımın ismidir.

* Çözüm süreci devlet gerektiğinde gerekli enstrümanları kullanarak terörü sona erdirmek için zorunlu önlemleri, tedbirleri alır. Ama bugün Cumhuriyet Irk Partisi HDP ile tercih ittifakı yapıyor mu? Yapıyor. AK Parti ise çözüm sürecinde terörü son vermek için tüm riskleri aldı. DHA

AKP'li Ünal'dan CHP'ye tepki, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum