AKP'li rektör, AKP'li isimleri atamaya doyamadı!

AKP'li rektör, AKP'li isimleri atamaya doyamadı!, 2021 yılı Şubat ayında Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi rektörlüğüne Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın İstanbul Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde çalışma arkadaşı olan Namık Ak atanmıştı.

AKP'li rektör, AKP'li isimleri atamaya doyamadı!
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 14:03
AKP'li rektör, AKP'li isimleri atamaya doyamadı!,

2021 yılı Şubat ayında Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi rektörlüğüne Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın İstanbul Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde çalışma arkadaşı olan Namık Ak atanmıştı. Namık Ak göreve geldiği zaman içerisinde üniversitede çok sayıda tahsis ve görevden alma gerçekleşti.

Rektör Namık Ak ’ın üniversiteye atadığı en muhabere isimlerden birisi ise eski AKP Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Ali Orak oldu. Gençlik Kolları Başkanlığı görevinin arkasında AKP ’li Konya  Büyükşehir Belediyesi ’nde basın müşaviri, Kültür Sanat Şube Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunan Muhammed Ali Orak, Namık Ak tarafından üniversiteye koordinatör olarak atandı. Ak sonra Orak ’ı üniversitenin Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirdi.

Muhammet Ali Orak

Bir vakit önce Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Cahit Suci, Namık Ak kadar görevinden alındı. Genel Sekreter Yardımcılığı görevi aralıksız Muhammed Ali Orak, Ak kadar bu defa de boşalan Sıhhat, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı görevine vekaleten atandı.

öte taraftan Rektör Ak ’ın göreve gelmesinin ardından eski AKP Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Ankaralı ise üniversitenin Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü Yardımcılığı görevine getirildi.

Selçuk Ankaralı

Selçuk Ankaralı, 2018 genel seçimlerinde Karaman ’da AKP ’den milletvekili namzet adayı olurken, eski AKP Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Ali Orak ise 2019 lokal seçimlerinde AKP ’den Konya ’nın Meram Belediyesi Başkanlığı için namzet adayı olmuştu.

AKP'li rektör, AKP'li isimleri atamaya doyamadı!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum