AKP'li Özkan'dan Enes Kara açıklaması: Bunu da araştırırsak ucu nereye varır?

AKP'li Özkan'dan Enes Kara açıklaması: Bunu da araştırırsak ucu nereye varır?, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, cemaat yurdunda kalırken yaşadığı sıkıntıları anlattığı video çektikten daha sonra intihar eden tıp öğrencisi Enes Kara ile ilgili TBMM ’de düzenlediği bas

AKP'li Özkan'dan Enes Kara açıklaması: Bunu da araştırırsak ucu nereye varır?
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 19:49
AKP'li Özkan'dan Enes Kara açıklaması: Bunu da araştırırsak ucu nereye varır?,

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, cemaat yurdunda kalırken yaşadığı sıkıntıları anlattığı video çektikten daha sonra intihar eden tıp öğrencisi Enes Kara ile ilgili TBMM ’de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Özkan, “Türkiye ’de KYK yurdunun kapasitesini 12 kat artmak suretiyle çok önemli anlamda gençlerimizin hiçbir yurt ve kalacak yer kaygısı olmaksızın malum olduğu üzere devletimizin yurtlarında kalmasına olanak sağlanmıştır. Bu çerçevede, Enes Kara yavrumuz, kardeşimiz maalesef yaşadığı bunalımlar sebebiyle yaşamını kaybetmiş, intihar etmiştir. Üzüntülüyüz” dedi.

“KYK ’DA KALMAK İÇİN MÜRACAATTA BULUNMADI”

Özkan, şöyle devam etti:

*Ailesinin de vermiş olduğu bilgiye göre Enes Kara, hiçbir zaman kredi yurtlar kurumunda kalmak üzere müracaatta bulunmadığını ailesi açıklama etmiş ve devletin resmi makamları nezdinde de böyle bir başvurunun olmadığı alınan bilgiler çerçevesinde görülmüştür.

*Kanuna, yönetmeliğe tutarsız eğer yurt varsa bunlarla ilgili zorunlu işlemler yapılıyor. Kapanması da mümkün hale geliyor. Mühürleniyor.

“GENÇLERİMİZİN HÜR İRADELERİYLE BİR ARAYA GELDİĞİ BİR ÖĞRENCİ EVİ”

*Oysa burada olayın gerçekleştiği yer bir yurt değil. Gençlik ve Spor Bakanlığı ’nın bugüne dek izinleriyle çözülmüş olan bir müessese olmayıp, gençlerimizin kendi serbest iradeleriyle bir araya gelerek açmış oldukları öğrenci evi olduğunu görüyoruz.

“YURT DEĞİL APARTMAN DAİRESİ…”

*Bu anlamda denetlenme itibarıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ’nın denetlediği bir yurt statüsünde yok, sadece bir apartman dairesinde kalan öğrencilere ilişkin bir müessesedir. Elbette bunlarla ilgili de keza ilgili bakanlıklarımız keza devlet yoklama kurumlarımız çalışmalarını yapar.

“‘BUNU ARAŞTIRACAĞIZ ’ DERSENİZ UCU NEREYE VARIR?”

*Eğer siz bir denetim yapıyoruz diyerek insanların evleriyle ilgili araştırma yapacağız derseniz bunun ucu nereye dek varacaktır?

*Bir denetim dediğimiz vakit bir öğrencinin açtığı konut, bir kişi olur iki birey ya da üçüncü birey kazanç. Üçüncü birey gelirken yanına birkaç da kitap getirir. Biz de bu kitapları okuyalım derler. Şimdi biz bunları inceleyecek olursak acaba demokratik toplumun değerlerine ne kadar hasar veririz buna da iyi bakmamız gerekli.

AKP'li Özkan'dan Enes Kara açıklaması: Bunu da araştırırsak ucu nereye varır?, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum