AKP'li Kaynar'dan skandal 'Bektaşi' açıklaması

AKP'li Kaynar'dan skandal 'Bektaşi' açıklaması, İBB Meclis Ocak Ayı Olağan Toplantısı, Yenikapı ’daki Dr.

AKP'li Kaynar'dan skandal 'Bektaşi' açıklaması
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 00:19
AKP'li Kaynar'dan skandal 'Bektaşi' açıklaması,

İBB Meclis Ocak Ayı Olağan Toplantısı, Yenikapı ’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Eğlence ve Sanat Merkezi ’nde yapıldı. 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında toplanan mecliste, AKP Meclis Üyesi Muhammet Kaynar ’ın kullandığı ifadeleri büyük tenkit aldı.

SKANDAL İFADELER

Bektaşilerle ilgili skandal ifadeler kullanan Kaynar, “Tahsislerle ilgili gelen talebin tamamını okumadı. Bektaşilerin ayet okuması gibi yarısını okuyarak bu işi geçiştirmeye çalışıyorlar” dedi. Kaynar ’ın bu açıklamalarına büyük tepki geldi.


İMAMOĞLU SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da, Kaynar ’ın konuşmasına ait görüntülerini sosyal medyadan paylaştı. İmamoğlu şu ifadeleri kullandı;

“Ötekileştirme zihniyeti, bugün İBB Meclisi ’nde vücut buldu. Üzüldüm. Oysa 2021, UNESCO tarafından dünyanın uzlaşma, kardeşlik ve hoşgörüsünün sembolü ilan edilen Hacı Bektaş Veli yılı duyuru edilmişti.”

AKP'li Kaynar'dan skandal 'Bektaşi' açıklaması, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum