AKP'li Fatma Şahin'den partilisine rant isyanı

AKP'li Fatma Şahin'den partilisine rant isyanı, Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda, Gaziantep ’in takriben 500 bin Suriyeli ’ye konut sahipliği yaptığını, bunların vatandaş statüsünde olmamaları sebebiyle devletten yar.

AKP'li Fatma Şahin'den partilisine rant isyanı
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 19:15
AKP'li Fatma Şahin'den partilisine rant isyanı,

Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda, Gaziantep ’in takriben 500 bin Suriyeli ’ye konut sahipliği yaptığını, bunların vatandaş statüsünde olmamaları sebebiyle devletten yardım alamadıklarını belirtirken, başta su sorunu olmak üzere çoğu konudaki hizmetlerini dile getirdi.

RANT İDDİAARINA KONU OLAN BELGEDEKİ GELİŞMELERİ PAYLAŞTI

AKP İl Başkanı Mehmet Hayri Özkeçeci ve MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdelen ’in de bulunduğu toplantıda, kentin yeni ikâmetgâh birimi olan ve geçtiğimiz günlerde AKP ’li Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ’nun arsasının Düzenleme Ortaklık Payı ’nı (DOP), imara konu olan arsadan değil de, daha düşük kıymetli arsadan verdiği, bu yüzden de rant sağladığı iddialarıyla gündeme gelen Yamaçtepe ’deki imar düzenlemelerine de değindi.

image small

“KAN KUSUP, KIZILCIK ŞERBETİ İÇİYORUM”

Yamaçtepe ’nin su, kanalizasyon, yol, kaldırım çalışmaları için Büyükşehir Belediyesi olarak 850 milyon TL harcayacaklarını bildiren Başkan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir bölgeyi imara açtırmak en kolayı. Bunun yanı sıra büyükşehir, altyapılar ve üstyapı çalışmalarını da üstlendi. Sizlere Şahinbey ilçesine bağlı Yamaçtepe Mahallesi ’nin örneğini vereceğim. Biz Yamaçtepe ’yi altyapılar harcamaları için 250 milyon Türk lirası bir harcama söz konusuydu. Üstyapıda da bu sayı 600 milyondu. Sadece Yamaçtepe ’ye harcanan bedeli görüyorsunuz. Biz üstyapı için 600 milyonu ödüyoruz. Kan kusup kızılcık şerbeti içiyorum, sesimi çıkartmıyorum. Şehir zarar görmesin diyorum.”

image small

“BİZ HARCIYORUZ, PARA İLÇE BELEDİYESİNE GİDİYOR”

Parselizasyon ve planlamanın ilçe belediyelerinin sorumluluğunda olduğu için paranın da ilçe belediyesine gittiğine işaret eden Başkan Şahin, tepkisini şöyle devam ettirdi:

*Yamaçtepe tamamen ilçenin alacağı para tutarı, 1,5 milyar Türk lirası dolaylarında. Bakkal hesabıyla sizlere söylüyorum. Büyükşehir olarak Yamaçtepe için altyapılar ve üstyapı harcamaları için 850 milyon Türk lirası basıyoruz.

*İlçede buradan 2 katı para elde ediyor. Biz birlik olalım dedik. Vallahi başaramadık. Kardeş olalım, kapsayıcı olalım düşüncesiyle hareket ediyorum ama yeterli gelmiyor. Ben sizin vicdanınıza güvendiğim için size bu bilgiyi teslim ediyorum.

*Siz ne olduğunu anlıyorsunuz. Bana düşen şey, dış kaynak bulmak. Bütçeyi artırmak. Şehri süper ligde devam ettirmek. Bunu sizlerin bilmeniz fazla mühim. Bilin ama, data borçlandırır. Nimet ve külfet bölüşülmelidir. Değil mi başkanım, değil mi sayın milletvekilim?

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE İNDİRİMLİ SU

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, dul, babasız, 65 yaş üstü ve sosyal yardımdan faydalanan ihtiyaç sahibi vatandaşların kullandıkları içme suyunun birinci aşama yerleşim tarifelerinin yüzde 50 ’sinin Büyükşehir Belediye göre karşılanacağını açıkladı. Şahin ’in açıklamasına göre, 0-12 metreküp olan birinci kademede gereksinim sahiplerinin yaşadığı mesken tarifelerinin yarısı Büyükşehir Belediyesi göre ödenecek.

TARTIŞILAN İCRAATLARIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ’in eleştirilerine kasıt olan AKP ’li Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, son olarak gündeme gelen imar tadilatına giren arsasının DOP ’unu başka bir arsadan vermesinin yanı sıra, düzenlediği kitap fuarına aralarında Atatürk düşmanlığı söylemleriyle tanınan Mustafa Hediye ’ı eğlence etmesi, 60 milyon TL ’ye okçuluk tesisi ihalesi açması, camide çorba ikram etmesi gibi icraatlarıyla biliniyor.

AKP'li Fatma Şahin'den partilisine rant isyanı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum