AKP'li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı'na istifa çağrısı

AKP'li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı'na istifa çağrısı, İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, başkanlık binasında basın toplantısı düzenledi.

AKP'li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı'na istifa çağrısı
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 20:11
AKP'li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı'na istifa çağrısı,

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, başkanlık binasında basın toplantısı düzenledi. Kırkpınar, konuşmasında Erzurum Büyükşehir Belediyesi ’nde birçok kanunsuzluk, rüşvet ve usulsüzlüğün yaşandığını bahis ederek, “Belediye genel sekreter yardımcısı ve yönetimle ilgili işler şube müdürü görevlerinden alındı. Kamuoyuna ve sosyal medyaya yansıyan sus payı ve yolsuzluk iddiaları doğru değilse şahıslar niçin görevden alındı? Içten ise görevden alınan bu şahıslar neden savcılığa verilmedi? Olayın savcılığa intikal etmesi kimleri neden tedirgin ediyor? Büyükşehir Belediyesi ’nden bu konuda bir yorumlama bekliyoruz” diye konuştu.

“BÜTÜN YOLSUZLUK İDDİALARINI TBMM ’YE VE ÜLKE GÜNDEMİNE TAŞIYACAĞIZ”

İYİ Parti olarak, kendilerine ulaşan kanunsuzluk iddialarına gürültüsüz kalmayacaklarını açıklayan Kırkpınar, “Milletimiz bize güvensin adalet mekanizmasını devreye sokarak, genel merkezimiz aracılığı ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi ’nde yaşananları Türkiye Büyük Irk Meclisi ’ne ve basın yoluyla ülke gündemine getirerek üzerine gideceğiz. Ve bizler bu sürecin adaletli ve saydam olması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“BELEDİYEDE TAHMİN EDİLENDEN ÇOK KANUNSUZLUK VE SUS PAYI VAR”

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ’ne ilişkin yolsuzluk iddiaları ile kesintisiz belge ve data geldiğini bildiren Kırkpınar, “Belediyede varsayım edilenden çok artı yolsuzluk ve rüşvet olayı var. Bunların hepsini zaman içerisinde basın mensupları aracılığı ile kamuoyuna duyuracağız. Bu kadar durum yaşanırken şehrin iktidar partisi İl başkanı ilk olarak olmak üzere iktidar milletvekilleri sükunet içinde. Buradan soruyorum AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve milletvekilleri sizler bu kadar olay varken, neden sükunet içindesiniz?” diye sordu.

“HESAP VERECEKSİNİZ… BELKİ YARINA KALIR AMA YANINIZA KALMAYACAK”

Kırkpınar, “Buradan vicdan sahibi yetkililere sesleniyorum. Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ne değin usulsüzlük ve yolsuzluk varsa bizlere ulaştırın. Yurttaşın malının talan edilmesine göz yummayın. İktidar partisi ve yandaşları bu rantın hesabını er ya da geç hukuk karşı verecektir. Unutmayın bu hesap belki yarına kalır fakat yanınıza kalmayacak” dedi.

“BAŞKAN KENDİNİ EKONOMİST İLAN EDEREK, GÜNDEM DEĞİŞTİRİP ŞOV YAPIYOR”

Sayıştay raporlarına tarafından nüfusuna oranla Türkiye ’nin en borçlu belediyesinin Erzurum Büyükşehir Belediyesi olduğunu ifade eden Kırkpınar şunları söyledi:

* Mevcut borçlarından dolayı jurnal 1 milyon lira faiz ödeyen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, bu dek yolsuzluk iddiası varken kendini ekonomist bildiri ederek gündemi değiştirmeye çalışıyor, şov yapıyor.

* Belediye Başkanı Sekmen ’e sesleniyorum: İnsanların bileziğine, küpesine göz dikecek kadar gözünü döndüren nedir? Belediyeyi bu borç batağına sürüklerken de ekonomist olarak mı başardın? Görevden alınan bu şahısları hakkında açıklama yapmak yerine, usulsüzce milyonlar ödediğiniz televizyon kanalına çıkıp şov yapmaya devam mı edeceksin? Olayın savcılığa intikal etmesi kimi neden rahatsız ediyor?

“İSTİFAYA DAVET EDİYORUM”

* Büyükşehir Belediye başkanı Sekmen ’den sorularımızın cevabını bekliyoruz. Akisi takdirde bu soruların cevabını bizler belgeler ile vereceğiz.

* Bu değin yolsuzluk iddiası varken, besbelli borç batağında bir belediye varken kendine ekonomistim deyip gezen Sekmen ’i kamuoyunun huzurunda istifaya davet ediyorum.

* Kendisi kaptanı olduğu gemiyi batırmış, ben iyi bir pilotum diyerek uçak sürmeye heveslenmiştir. Şehrin iktidar milletvekilleri sizler de konuyla ilgili gerekli adımları atıp bu talanın önüne geçin. Aksi takdirde vicdanlarda yargılanacak ve bu talanın ortağı sayılacaksınız.

AKP'li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı'na istifa çağrısı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum