AKP 'li Eroğlu 'dan ilginç teknoloji açıklaması

AKP ’li Eroğlu ’dan ilginç teknoloji açıklaması, AKP Afyonkarahisar İl Başkanlığı 2021 yılı değer biçme toplantısı gerçekleşti.

AKP 'li Eroğlu 'dan ilginç teknoloji açıklaması
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 15:30
AKP ’li Eroğlu ’dan ilginç teknoloji açıklaması,

AKP Afyonkarahisar İl Başkanlığı 2021 yılı değer biçme toplantısı gerçekleşti. Toplantıya AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AKP milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Tanıtım ve Medya Başkanı Yakup Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz katıldı.

“İLERİ TEKNOLOJİ KULLANAN SAYILI ÜLKELERDEN BİRİSİYİZ”

Toplantıda konuşan Eroğlu, Türkiye ’nin  son 19 yılda ileri teknolojiyi kullanan sayılı ülkelerden biri haline geldiğini belirterek şunları söyledi:

* Kendi uçak ve helikopterini üretebilen 6 ülkeden biriyiz. Jet motoru teknolojisine sahip 7 ülkeden biriyiz. Mühimmatı ile birlikte kendi SİHA ’sını üretebilen 4 ülkeden biriyiz.

*Taarruz helikopteri çabuk üretimi yapabilen ilk 5 ülkeden biriyiz. Savaş uçağı geliştiren sayılı ülkelerden biriyiz.

*Kendi eğitim uçağını tasarlayıp üretebilen birincil 10 ülkeden biriyiz. Bor Karbür üreten 3 ülkeden biriyiz.

* Kendi uydusunu tasarlayıp, üretip, deneme edebilen sayılı ülkelerden biriyiz. Santimetre hassasiyetli Endüstriyel GPS teknolojisine sahip 6 ülkeden biriyiz.

* Kızılötesi sensor alanında çabuk üretim yapabilen 6 ülkeden biriyiz. Kriptolu telefon üretebilen 6 ülkeden biriyiz.

* Baz istasyonu üretebilen 5 ülkeden biriyiz. Elektrikli araba bataryası üretebilen 6 ülkeden biriyiz. İleri teknoloji su altı robotu üretebilen sayılı ülkelerden biriyiz. Dünyanın birincil 4. seviye otonom elektrikli otobüsünü üretiyoruz.

*İnsansız Deniz Arabulucu üretebilen 5., silahlı testini gerçekleştiren 1. ülkesiyiz. Kendi deniz topunu tasarlayıp üretebilen 4 ülkeden biriyiz. Tünel Açma Makinası (TBM) üretebilen 8 ülkeden biriyiz.

*Zeki bomba üretebilen 4 ülkeden biriyiz. Kendi savaş gemimizi tasarlayıp üretebilen sayılı ülkeden biriyiz.

*COVİD Aşısı üretebilen 9 ülkeden biriyiz. Dünya ’nın en yüksek barajlarını yapabilen ülkelerden biriyiz.

“ZENGİN ÜLKELER DAHA AĞIR ATLATACAK”

“Türkiye teknolojide çok ilerledi” diyen Eroğlu şöyle devam etti:

*Bundan hepimiz gurur duymalıyız. Özellikle bizim cins bunun hasretini çekiyordu. İğneden ipliğe kadar her şey dışarıdan geliyordu. Hatta dışında bu arada seminer ve kongre için çorabımızın içinde bulabildiğimiz 100-200 dolar saklıyorduk.

*Türkiye o noktadaydı. Derhal nerden nereye…Allah ’a şükürler olsun. bir takım sıkıntılar olacak. Ama ben şuna inanıyorum, bu sıkıntıları en az hasarla atlatacak ülke Türkiye ’dir. Öteki ülkeler varlıklı ülkeler çok daha ağır atlatacaklardır.

 

AKP ’li Eroğlu ’dan ilginç teknoloji açıklaması, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum