AKP'li belediyenin ihalesi Diyanet Vakfı'na gitti

AKP'li belediyenin ihalesi Diyanet Vakfı'na gitti, Belediyenin kuracağı halk müziği kıraathanesine alınacak kitaplar için düzenlenen ihaleye 5 işyeri başvurdu.

AKP'li belediyenin ihalesi Diyanet Vakfı'na gitti
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 12:00
AKP'li belediyenin ihalesi Diyanet Vakfı'na gitti,

Belediyenin kuracağı halk müziği kıraathanesine alınacak kitaplar için düzenlenen ihaleye 5 işyeri başvurdu. Oysa, bu firmalardan 4 ’ünün başvurusu zorunlu şartları taşımadıkları gerekçesiyle kabul edilmeyince, ihaleyi tek katılımcı olarak Türkiye Diyanet Vakfı 891 bin 154 TL bedelle kazandı.

Şartnameye kadar, TDV, üç ay içerisinde, 45 bin 390 kitabı Şahinbey Belediyesi ’ne teslim edecek.

ATATÜRK DÜŞMANI YAZARIN KİTAPLAR UNUTULMADI

Ancak, Şahinbey Belediyesi ’nin alınması kararlaştırılan kitaplar aralarında Atatürk ’e hakaret ettiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan ve geçtiğimiz günlerde yeniden aynı belediye göre düzenlenen Kitap Fuarı sırasında vatandaşlar kadar protesto edilen Mustafa Hediye ile yine Atatürk karşıtlığı görüşleriyle tanıdık Yavuz Bahadıroğlu ’nun kitaplarının da bulunması tepkiyle karşılandı.

CHP ’Lİ ÜYELERDEN TEPKİ

Şahinbey Belediyesi CHP ’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan bu konudaki tepkisini sosyal medya üzerinden, “Şahinbey Belediyesi ’in 891 bin Liralık kitap ihalesi sonuçlandı.5 teklifin 4 her birine geçersiz,  Diyanet Vakfı ’nın teklifi geçerli. Necip Fazıl 2025 kitapla en öncelikle. Gözbebekleri Mustafa Armağan 165,Yavuz Bahadıroğlu 390. Yazıldığı söylenen ekonomi kitabı: SIFIR (0)” biçiminde dile getirdi.

Şahinbey Belediyesi CHP Grup Başkanı Hasan Şencan ise, “Atatürk ’ün nüfusa açıklanmış olduğu il olan Gaziantep ’in AKP ’li Şahinbey Belediyesi, her fırsatta Atatürk ’e hakaretler eden Mustafa Hediye ve Yavuz Bahadıroğlu ’nun kitaplarını ihale ile aldı. Unutma sakın bunları Gaziantep unutma” diye kitap seçimine tepki gösterdi.

TEPKİ ÇEKEN UYGULAMALAR

Atatürk düşmanı söylemleriyle adlarından sıkça söz ettiren Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu ’nun kitaplarını aldığı için eleştirilen Şahinbey Belediyesi ’nin ismi daha önce de işe alınmayan bir vatandaşın kendisini belediye binası önünde yakması, 69 milyon TL harcamayla okçuluk tesisi ihalesi açması ile duyulmuştu.

Belediye Bakanı Mehmet Tahmazoğlu ise geçtiğimiz günlerde Yamaçtepe ’deki imar düzenlemesinde tadilat yapılar arsasının DOP ’unu daha düşük değerli bir arsadan vermesiyle rant sağladığı iddiası ve cami içinde çorba ikram etmesi gibi eleştirilen haberlerle gündeme gelmişti.

AKP'li belediyenin ihalesi Diyanet Vakfı'na gitti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum