AKP'li belediyenin İBB'ye açtığı dava reddedildi

AKP'li belediyenin İBB'ye açtığı dava reddedildi, Gündem Haberleri.

AKP'li belediyenin İBB'ye açtığı dava reddedildi
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 01:13
AKP'li belediyenin İBB'ye açtığı dava reddedildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul ’un Anadolu Yakası ’nın son yeşil alanlarından Validebağ Korusu ’nda AKP ’li Üsküdar Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasında geçtiğimiz senenin eylül ayında ‘kaçak hafriyat ’ gerilimi yaşanmıştı.

İBB, firari hafriyat toprağı döküldüğünü belirterek ilçe belediyesine saptama ve cezai operasyon uygulamıştı. Üsküdar Belediyesi de İBB ’nin uygulamasını yargıya taşımıştı. AKP ’li belediyenin İBB ’ye açtığı davada yeni bir gelişme yaşandı.

“DURUŞMA HAKLILIĞIMIZI TEYİT ETTİ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün, “İlçe belediyesinin İBB ’ye açmış olduğu davada, duruşma haklılığımızı tasdik ederek davayı reddetti” açıklamasında bulundu.

Akgün, “Sözün özü, Koru ’ya ekolojik dengeyi bozacak, izinsiz müdahale edilemez!” ifadelerini kullandı.

AKP'li belediyenin İBB'ye açtığı dava reddedildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. AKP'li belediyenin İBB'ye açtığı dava reddedildi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum