AKP'li belediyeden yöneticilerine milyonlarca lira 'huzur hakkı'

AKP'li belediyeden yöneticilerine milyonlarca lira 'huzur hakkı', Gündem Haberleri.

AKP'li belediyeden yöneticilerine milyonlarca lira 'huzur hakkı'
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 19:37
AKP'li belediyeden yöneticilerine milyonlarca lira 'huzur hakkı', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

AKP ’li Konya Büyükşehir Belediyesi ’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı ’nda 98 yöneticinin belediyeye ait 7 şirketten aldıkları rahat hakları maaşlarına zam kararı çıktı.

Yapılan zamla birlikte üstteki düzey 18 yöneticinin, maaşları dıştan aldıkları huzur hakkı ücreti 6 bin liraya, 80 yöneticinin ise 3 bin liraya yükseldi.

“RAHATLIK HAKKI ALIŞILAGELMIŞ ALTINDA BİR ÜCRET DAHA ALMALARI VİCDANSIZLIKTIR”

Vatandaşın sefalet içinde çırpınmasına rağmen AKP ’li belediyenin yöneticilere rahat hakkı adıyla verdiği maaşlara zam yapmasına İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Tepecik tepki gösterdi. Yapılan zammı “vicdansızlık” olarak değerlendiren Yokuş, şunları söyledi:

*Türkiye ’de belediyelerin birçoğunda, belediye yöneticilerine rahat hakkı adı aşağı ücret verilmektedir. Konya Büyükşehir Belediyesinde de yapılan klasik genel kurul neticesinde yöneticilerin rahatlık haklarına zam kararı alındı.

*Alınan karara kadar belediyede üstteki seviye yöneticileri; Özel Kalem Müdürü, Kontrol Kurulu Başkanı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve 15  daire başkanının rahat hakları aylık 6000 TL ’ye, 80 tane yöneticinin de huzur hakkı aylık 3000 TL ’ye çıkarıldı.

*Alınan kararla 98 yöneticiye maaşlarının dıştan aylık toplam 348 bin lira, yılda ise 4 milyon 176 bin lira rahatlık hakkı ödenecek.

*Vatandaşımız, hayat pahalılığı, geçim zorluğu ve yoksulluk içinde “rahatsızlık” yaşarken AK Partili Konya Belediyesi yöneticilerinin rahat hakkı adı aşağıda bir maaş daha almaları vicdansızlıktır.

“ALDIKLARI BU MAAŞLAR BOĞAZLARINDAN NASIL GEÇECEK?”

“Belediye üst seviye yöneticileri zaten yüksek maaş alıyorlar” diyen Yığın, “Vatandaşımızın içinde bulunduğu idareli buhrandan utanmayıp bir de refah hakkı aşağı aldıkları bu maaşlar boğazlarından nasıl geçecek? Konya Büyükşehir Belediyesi Sayıştay raporlarına yansıdığı üzere ülkemizin en borçlu belediyeleri arasındadır. Buna karşın yöneticilerinin itibarından tasarruf etmeyen Konya belediyesi yöneticileri vatandaşının yüzüne nasıl bakacaktır?” ifadelerini kullandı.

AKP'li belediyeden yöneticilerine milyonlarca lira 'huzur hakkı', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. AKP'li belediyeden yöneticilerine milyonlarca lira 'huzur hakkı' haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum