AKP'li belediye, iş makineleriyle köpekleri gömerken yakalandı

AKP'li belediye, iş makineleriyle köpekleri gömerken yakalandı, Afyonkarahisar ’da AKP ’li Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Etkilenmez ’ın talimatıyla bölgede sahipsiz köpeklerin zehirli iğnelerle öldürdüğü iddia edildi. İŞ MAKİNESİYLE AÇILAN ÇUKURA GÖMÜLÜRKEN GÖ.

AKP'li belediye, iş makineleriyle köpekleri gömerken yakalandı
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 19:49
AKP'li belediye, iş makineleriyle köpekleri gömerken yakalandı,

Afyonkarahisar ’da AKP ’li Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Etkilenmez ’ın talimatıyla bölgede sahipsiz köpeklerin zehirli iğnelerle öldürdüğü iddia edildi.

İŞ MAKİNESİYLE AÇILAN ÇUKURA GÖMÜLÜRKEN GÖRÜNTÜLEDİ

Köpekleri ailesi ile birlikte gönüllü olarak besleyen Ferhat Şahan isimli hayvansever, AKP ’li belediye personeli tarafından zehirli iğneyle vurularak öldürüldüğü ileri sürülen köpeklerden birisinin meslek makinesiyle açılan çukura gömülme anına ait görüntüleri cep telefonu kamerasıyla tescil altına aldı. Tescil sırasında AKP ’li belediye personeli ise Şahan ’a engel olmaya çalıştı.

“TAPULU ARAZİMDE BAKTIĞIM KÖPEKLERİ VURDULAR”

Konuyla ilgili izah etme yapan hayvansever Ferhat Şahan yaşananları şöyle anlattı:

“AKP ’li Belediye Başkanı Mehmet Aldirmaz ’ın talimatı ile zabıta ekipleri tarafınca cadde köpeklerini yüksek dozda uyuşturucu iğne yada zehirli iğne atarak cadde köpeklerinin katledilerek cadde köpekleri toplattı. Gönüllü olarak ailem ile beraber baktığım 3 adet sokak köpeği de mevcuttur bunların aralarında. İkamet ettiğim tapulu arazimin içerisinde bu cadde köpeklerini de götürmek için silahla vurmaya geldiler. Köpeklerin 3 ’ünü de silahla vurdular 1 parça başına kullanılan ilaçtan nedeniyle arazimin içerisinde yaşamını yitirdi. Bu işlemler yapıldığı esnada bana ait olan beyaz 3 yaşında erkek akbaş cinsi kendi köpeğim korkarak kendi tasmasından kurtularak kaçtı. Peşinden köpeği çağırmak için gittim bulamadım. Gün boyu belediye ekipleri cadde köpeklerini toplama işlemlerini devam ettirdiler köpeğimi de bu ilaçlı silahla vurarak katlettiklerini düşünüyorum”

“KÖPEĞİN ÖLÜSÜNÜ APAR TOPAR ALDILAR”

Köpeği ile ilgili kayıp müracaatında bulunduğunu ve AKP ’li Belediye Başkanı Aldırmaz ile görüştüğünü ifade eden Şahan, “Belediye Başkanı ‘çalınmıştır, görmedik biz. Köpek birleştirme talimatını ben verdim beni üzemezsiniz. İstediğiniz yere şikayet edin yaptığımın da arkasındayım ’ dedi. Bende hayvan hakları yasasının çıktığını toplum güvenliğini sağlarken de köpekleri öldürme hakkının bulunmadığını köpekleri yasa gereği barınağa teslim etmeleri gerektiğini ihtar ettim. Bunun üzerine beni makamından men etti. Bende ‘vurduğunuz köpeklerden birisi evimin avlusunda ölü olarak yatıyor otopsi yaptırın köpeğin ölüm sebebini araştırın sizin personelleriniz vurdu. Bu konu ile ilgili şikayet de bulunacağım ’ dedim. Köpeğin ölüsünü apar topar kaybetmek amaçlı almak için ikametime geldiler” dedi.

“VİDEOYU SİLMEYE ÇALIŞTILAR”

Öldürülen köpeğin ikametinden AKP ’li belediye personeli göre zorla alındığını söyleyen Hayvansever Şahan, “Köpeğin gömülme işlemleri yapılırken kamuya açık alanda delil amaçlı video çektim.  Zabıta ve belediye görevlileri bana engel olmak istediler. Hakaret ve maddi şiddete maruz kaldım. Telefonumu elimden alarak videoyu silmeye çalıştılar. Belediye alenen suç işlemiştir” dedi.

AKP'li belediye, iş makineleriyle köpekleri gömerken yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum