AKP 'li başkandan Erdoğan 'a: 'Çiftçimiz elektrik faturasını ödemekte zorlanıyor'

AKP ’li başkandan Erdoğan ’a: 'Çiftçimiz elektrik faturasını ödemekte zorlanıyor', Gündem Haberleri.

AKP 'li başkandan Erdoğan 'a: 'Çiftçimiz elektrik faturasını ödemekte zorlanıyor'
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 13:06
AKP ’li başkandan Erdoğan ’a: 'Çiftçimiz elektrik faturasını ödemekte zorlanıyor', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın katılımıyla gerçekleştirilen 154. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da katıldı. Uluçay toplantıda çiftçilerin sorunlarına yönelik taleplerde bulundu.

“ELEKTRİK GİDERLERİ HASAT DÖNEMİNDE YAPILSIN”

Toplantıda söz alan Uluçay, Cumhurbaşkanı Erdoğan ’a çiftçilerin yüksek gelen elektrik faturalarını ödemekte zorlandığını aktardı. Uluçay, “Çiftçilerimiz tarımsal sulamada kullandıkları elektrik faturalarını, giderlerin en yoğun olduğu dönemlerde ödeme zorluğu yaşamaktadır. Bundan nedeniyle ilgili kurum tarafından elektrik saatleri mühürlenmektedir. Mayıs -Ağustos aylarındaki enerji giderleri fazla yüksek. Sayın Cumhurbaşkanım çiftçilerimiz ayrıca arazi ekiminde, hem de sulamada birtakım sıkıntılar yaşıyorlar. Mayıs ve Ağustos ayları arasındaki faturalarının mümkünse ayrıca Ziraat Bankası yoluyla, keza de Tarım Kredi yoluyla kredilendirilip hasat dönemi sonunda tahsil edilmesini istemektedirler. Çiftçilerimiz adına uygun olacaktır” ifadelerini kullandı.

“6 İLDEKİ KULLANIM TÜRKİYE GENELİNDE UYGULANSIN”

Günaydoğudaki 6 ilde elektrik abonelerine uygulanan define desteğinin tüm illerde yapılmasını da talep eden Uluçay, “Dicle Elektrik Yayma bölgesindeki altı ilde (Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak) Bakanlar Kurulu kararı gereği tarımsal sulama abone grubundaki tüketicilerin elektrik faturalarının belirlenmiş oranı hazine tarafından desteklenmektedir. Bu uygulama 2018 yılından beri uygulanmaktadır. Mevcut Bakanlar Kurulu kararı gereği 2022 yılında yüzde 25 oranında takviye uygulanmaktadır. Bu uygulamanın Türkiye genelinde tüm illeri kapsaması başvurusunda bulunuyoruz” diye konuştu.

AKP ’li başkandan Erdoğan ’a: 'Çiftçimiz elektrik faturasını ödemekte zorlanıyor', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum