AKP 'li başkana, eski makam şoföründen şok suçlama

AKP ’li başkana, eski makam şoföründen şok suçlama, Gündem Haberleri.

AKP 'li başkana, eski makam şoföründen şok suçlama
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 19:38
AKP ’li başkana, eski makam şoföründen şok suçlama, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Eskişehir İnönü ilçe Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ’un makam şoförlüğünü yapan aynı zamanda AKP Eskişehir Tepebaşı ilçe yöneticiliği görevinde de yer alan Hasan Güçbilmez, AKP ’li başkanın görevini kötüye kullandığı gerekçeyle kabahat duyurusunda bulundu.

AKP ’Lİ ESKİ MAKAM ŞOFÖRÜNDEN, AKP ’Lİ BAŞKAN HAKKINDA KABAHAT DUYURUSU

AKP Eskişehir Tepebaşı ilçe Yürütme Kurulu Üyeliği ve aynı zamanda 2014 ila 2018 yılları arasında AKP ’li Eskişehir İnönü ilçe Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ’un makam şoförlüğünü yapan 42 yaşındaki Hasan Güçbilmez, AKP ’li başkanın görevini kötüye kullandığını öne sürdü.

AKP ’li başkanın o kadar çok hileli ve hukuka aykırı eylemlerine şahit olduğunu bildiren Hasan Güçbilmez, Bilecik ilçesine bağlı Bozüyük Adliyesi ’nde, belediye başkanı Kadir Bozkurt hakkında suç duyurusunda bulundu.

MAKAM ARABASI İÇİN ALINAN KIŞLIK LASTİKLER ÖZEL ARACINA TAKILDI

2014 yılında İnönü Belediyesi ’nde makam şoförü olarak işe başladığını bildiren Güçbilmez, Başkan Kadir Bozkurt ’un yaptığı usulsüzlükler ve belediyede hanımefendi personellere aleyhinde da uygun olmayan davranışlarını gördüğü için bu görevden terketmek istemesi üzerine başkanın da kendisini şantiyede kamyon şoförlüğüne verdiğini söyledi.

Meclis üyeleri ve diğer kişilere de bu durumu söylemesine karşın başkan hakkında bu zamana dek herhangi bir operasyon yapılmadığını ifade eden Güçbilmez, Savcılığa verdiği ifadesinde, 2014 yılında Başkan Bozkurt ’un, belediyeye zimmetli araca alınan kışlık lastiklerin, 26 AK 702 plakalı özel aracına takıldığını söyledi.

TUVALET KAĞITLARI BİLE BAŞKANIN EVİNE GİTMİŞ

AKP ’li makam şoförü Hasan Güçbilmez, Cumhuriyet Savcısına yaptığı kabahat duyurusunda, AKP ’li İnönü Belediye Başkanı Bozkurt hakkında şu iddialarda bulundu:

* İlçedeki bir fabrikada yapılan kaçak inşa için ceza kesilmeyerek, belediyeye bir adet hibe olarak 4×4 vasıta aldırıldı. bunun dışında bu işin karşılığı olarak iki sefer yüklü tedarik para başkana elden verilmiş olup bu paranın birincil bölümü başkanın oğluna, düğün masrafı olarak nikah salonuna ödendi.

Diğer ikinci kısım da dolar olarak ödendi. Bu paraların alınması için başkan beni iki defa fabrikaya gönderdi. Paranın ilki bana zarf içinde, diğeri de bir gazete kağıdına sarılı şekilde verildi.

* 2016 yılında Tuncay G. isimli biri İŞKUR vasıtasıyla belediyeye işe alındı. Oysa Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ’un Karabayır bağlarındaki bahçesinde çalıştırıldı.

* Başkan Bozkurt, kendi özel aracına belediyenin anlaşmış olduğu yakıt istasyonundan mazot aldı. Ancak fatura belediye zimmetindeki diğer araca kesildi.

* Başkanın özel arabasına yapılan bakım ve alınan değiştirme parça da belediyenin öteki araçlarına fatura edildi.

* Bir dönem İçişleri Bakanlığı ’nda müfettiş olarak çalışan Ali Ç. arkadaşı olması nedeniyle diğer bir müfettiş gelmeden önce hafta sonları belediyeye gelip evraklarda düzeltme yapıldı ve bu meslek için kendisine para ödendi.

* Bir mazot istasyonu, başkanın özel aracına ücretsiz benzin verilmemesi nedeniyle ruhsatı iptal edildi.

* Fidanlıktan belediye adına ağaç ve çiçek alındı, fatura belediyeye kesildi. Ama fidan ve çiçekler kendi özel bahçesine götürüldü.

* Belediye adına solucan gübresi alındı ve yeniden benzer şekilde kendi bahçesinde kullanıldı.

* Belediye namına buzdolabı alındı. Ancak bu buzdolabı başkanın kendi bahçesinde kullanıldı.

* Belediye adına toplu alınan tuvalet kâğıdı, temizlik malzemeleri, nehir, şeker vs malzemeler başkanın kendi evine götürüldü.

* Başkan Kadir Bozkurt ’un başkanlık makamına geldikten sonraki parasal durumundaki afaki artış bunu gösteriyor. Dikili ’de yazlık, Karabayır ’da arsa alan ve üzerine villa yaptıran başkan, tüm bunları haksız kazançlar ile elde etti.

“İŞTEN ATILDIĞI İÇİN İFTİRA ATIYOR”

İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt üstüne atılan suçlamaları kabul etmedi. Hakkında kötüleme attığını bildiren Bozkurt şunları söyledi:

“Bu çocuk için yıllar önce Valilik göre bize işten atılması ile ilgili yazı geldi. FETÖ ’den dolayı… Biz de Valilik yazısı ile işten attık. Sonradan 3 yıl bu ağır cezada yargılandı. Mahkemesi bitmiş diyor ancak beni işe al. Seni işe alayım da seni işten ben atmadım ancak. Bunun üzerine daha sonra bir sürü iddialarda bulunuyor.

CİMER ’e iddialarda bulundu. CİMER araştırma yaptı. Valilikte iddialar oldu. Valilik soruşturma açtı, iddiaları araştırdı. Benim en doğal hakkım şimdi şu, bu bütün iddialar defalarca boşuna çıktığından nedeniyle benim dava açmam gerekli ona, ben sabrediyorum.

İşten çıkarıldığı için iftiralar attı bunlardan da hiçbirinin aslı çıkmadı. Ben 5 ’den daha sonra makam aracımı bile kullanmam. Bu dek hassas olduğum halde tuvalet kağıdını Kadir Bozkurt aldı diyor, böyle saçma bir şey olur mu? Bütün mesele budur.”

AKP ’li başkana, eski makam şoföründen şok suçlama, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. AKP ’li başkana, eski makam şoföründen şok suçlama haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum